Myš

Jak fungují redukční přípravky na hlodavce?

Kuny, hraboši, myši, potkani – pohroma, které se děsí každý zahrádkář a obyvatel domu. Víte, jak fungují přípravky proti těmto malým potvůrkám?

Pachový odpuzovač

Základem každého pachového odpuzovače je silný a nepříjemný zápach. Například společnost Stoppest nabízí pachový odpuzovač s názvem TotalOdor, jejichž řady jsou určeny jak pro kuny, lesní zvěř, psy, tak i pro hlodavce. Díky nim dochází k zamezení či výraznému omezení škůdců do prostor, které před nimi chceme uchránit.

Tyto odpuzovače mají stejné použití – jednoduše nastříkáte tam, kam nechcete, aby se tito škůdci dostali (kůlny, stromy, dveře, stáje, půdy apod.) Účinnost tohoto odpuzovače zvýšíte tím, že jej nastříkáte na velmi savé materiály – pach je intenzivnější. Důležité však je, aby nedošlo ke střetu vašeho pachu s pachem odpuzovače, proto používejte rukavice. Jelikož je zápach opravdu znatelný, nedoporučuje se jej aplikovat do místností typu obývací pokoj, ložnice apod.

Samoobslužné sáčky

Jak již název napovídá, jde o sáčky plněné dobrotami, které škůdce přilákají. Jsou vhodné pro menší hlodavce a jejich kouzlo tkví v tom, že se hlodavec sám dostane dovnitř sáčku, kde ho čeká milé překvapení. Nejčastěji bývají plněny gelem, například výrobce Stoppest má v nabídce samoobslužné sáčky Bag Aroma se speciálním gelem s příchutí TuttiFruti. Můžete je umístit do různých koutů, rohů, garáží i do odchytových pastiček. Účinek nastává již po prvním dnu od sežrání.

Voděodolné směsi

Potřebujete redukční přípravky proti škůdcům umístit do vlhkých míst nebo dokonce na zahradu? K tomu vám poslouží voděodolné parafínové směsi Farm. Přípravek je ve formě pelet, které jsou vyrobeny pouze z přírodních produktů. Očekávaný účinek nastupuje taktéž po prvním dnu požití. V nabídce je několik možností gramáží.

Zdroj náhledového obrázku: stoppest.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *