Centrální vysavač

Jak fungují centrální vysavače

Centrální vysavač je pro mnohé lidi, kteří se rozhodnou pro stavbu nového domu, velkým snem. Není se čemu divit, jelikož i přes poměrně vysokou pořizovací cenu nabízí maximální pohodlí a hlavně zdravé vysávání. Pokud uvažujete o pořízení centrálního vysavače, měli byste již při řešení projektu myslet na stavební otvory, jež musí být nezbytně nedílnou součástí vaší stavby. Samotná centrální jednotka vysavače se může koupit klidně až dodatečně. Ta ostatně stojí největší balík peněz. My se v následujících řádcích soustředíme především na princip fungování centrálního vysavače a na některé ostatní aspekty.

Jak fungují centrální vysavače?

Princip fungování centrálního vysavače není nijak náročný. Fungují v podstatě stejně jako klasické typy. Když si vše přirovnáme k pití vody brčkem, určitě princip jeho fungování pochopí každý. Na základě sání na jedné straně brčka vzniká podtlak na straně druhé, díky kterému se voda dostane až k ústům. U centrálního vysavače to funguje stejně, nicméně se vzduchem. Podtlak je vytvořen motorem a vzduch je nasáván včetně nečistot.

Hlavní výhody centrálního vysavače

Největší výhodou centrálního vysavače je fakt, že veškerý vzduch vysaje mimo interiér stavby. Plísně a nečistoty se tak nemohou v žádném případě dostat nazpět. Jemný prach jde tedy mimo interiér, což zajistí i nižší frekvenci vysávacích cyklů. Není nutné tak často vysávat jako s klasickými nebo robotickými vysavači.

Odborná instalace nutností

Za nevýhodu centrálního vysavače lze považovat pouze nutnost odborného řešení rozvodů a seřízení centrální jednotky. Cena rozvodu včetně samotného hnacího agregátu se pohybuje okolo 35 000 korun. To je pro mnohé vcelku vysoká cena. Pokud vám ale nějaké peníze zbývají, určitě je do tohoto zařízení investujte! Vyplatí se to…

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *