Plastové trubky

Kvalitní plastové trubky nejen na realizaci odpadů

Využití nejrůznějších trubek při stavbě anebo rekonstrukci je samozřejmostí. V minulosti se hojně volily trubky ocelové, měděné a především litinové. Právě posledně jmenované se využívaly hlavně při realizaci odpadů. Dnes jsou ale již kompletně vytlačeny trubkami plastovými, jež se vyznačují maximální pevností, odolností a flexibilitou. My se budeme v následujících řádcích soustředit na možnosti využití, které mají plastové trubky při stavbě, rekonstrukci domu nebo na zahradě. Zároveň také doporučíme konkrétní typ trubek a spolehlivého dodavatele plastových potrubních systémů.

Efektivní řešení odpadů

Plastové potrubí se nejčastěji uplatňuje při realizaci odpadních systémů. Ty jsou již v rámci inženýrských sítí většinou v plastu. Do základové desky se kvalitní plastové trubky integrují naprosto pohodlně. Při jejich spojování je jen třeba myslet na precizní propojení, aby celý systém dokonale fungoval a nedocházelo k únikům. Díky gumovým těsněním anebo i klasickému spojení plast na plast se ale nejedná o nic náročného. S plastovými trubkami mohou klidně pracovat i úplní laici, kteří nikdy předtím odpady neřešili. Velkou výhodou plastového potrubí využívaného na odpady je jeho maximální flexibilita. Díky rovným kusům i nejrůznějším kolínkům se budete schopni maximálně pohodlně napojit dle potřeby. Plast je maximálně pevný a nereaguje na změny teplot. Nedochází tak k jeho roztahování ani smršťování. Na rozdíl od litiny časem nijak nebude strádat na kvalitě. V zemi tak vydrží prakticky navěky.

Plastová trubka

Zdroj obrázku: technicke-plasty-tribon.cz

Závlahové systémy

Výborné jsou polypropylenové trubky také na závlahové systémy. Pomocí trubek si postupně podkládáte systém dle vlastních potřeb a samotné zavlažování tak může být naprosto flexibilní a bezproblémové. Hadice je optimální vést pod úrovní země. Je možné ale závlahu klidně řešit i tak, že trubky půjdou nad úrovní. Z estetického hlediska se ovšem jedná o nesmysl.

Další využití plastových trubek

Plastové trubky můžete klidně využít i v domácnosti na rozvody vody či odpadů. Výjimkou ale není jejich montáž i v případě kompletace tepelného čerpadla a celého otopného systému, který je s ním spojený. Zapomenout nelze ani na sací potrubí, které je v plastu naprosto spolehlivé. Ostatně plastové trubky jsou pro sací soustavu neprosto skvělé i z hlediska minimální hmotnosti.

Nepodceňte kvalitu trubek

Ne všechny plastové trubky musí být kvalitní. Na trhu najdeme i výrobce, kteří dodávají trubky vyrobené z nekvalitních materiálů, které mohou mít nižší životnost a také nemusí být vyrobené na míru tak, že do sebe budou při kompletaci celého systému zapadat. U některých nekvalitních modelů mohou být například konce neobroušené a spoje tak nemusí sedět. Vy si s takovýmto materiálem pouze přidáte práci. Důležité je vědět, jestli jsou plastové trubky lisované nebo extrudované a mnohé další faktory. Chcete-li se o plastových trubkách informovat mnohem podrobněji, další informace naleznete na www.technicke-plasty-tribon.cz.

Zdroj náhledového obrázku: technicke-plasty-tribon.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *