Jak doma správně rozmístit spotřebiče

pračka

Nákup nového spotřebiče do domácnosti je vždy spojený s úvahami o tom, kam jej v bytě umístit. Rozhoduje o tom samozřejmě celková velikost interiéru a místo, které je v něm dostupné. Přesto existují jistá obecná pravidla, která bychom se měli snažit následovat. Radí nám totiž, jak spotřebiče rozmisťovat efektivně a v neposlední řadě také bezpečně.

Bezpečnost především

Domácí spotřebiče je třeba umístit vždy tak, aby jejich obsluha byla vždy na dosah ruky. Elektrické zásuvky a délky elektrických šňůr, které vedou od zdroje k elektrickým pomocníkům ve vaší domácnosti, definují z velké části i rozmístění spotřebičů. Vzdálenost těchto dvou míst nelze překračovat, protože prodlužovací systém vytvořený pomocí elektrických prodlužovaček vede spíše k růstu rizika přetížení a v nejhorším případě i vzniku požáru.

Také příliš vysoká poloha spotřebiče je vždy alarmující a nebezpečná. Typickým příkladem je mikrovlnná trouba. Jídlo je po ohřevu často v tekuté formě, což zvyšuje riziko vzniku opařenin. I malé množství vařícího pokrmu může mít nepříjemné následky.

zapojení

Foto: Pixabay

Myslete prakticky

Umístění například pračky a sušičky je vždy potřeba poskládat tak, aby otevírání dvířek u obou zdrojů nebránilo v jejich prostoru obsluhy při samotném zavírání a otvírání dvířek. Pokud jsou vedle sebe, je ideální, když se jim budou dvířka otevírat „proti sobě“, což usnadní přendávání prádla z pračky do sušičky. Spotřebiče, které využijete například na ohřev jídla by měly být umístěny v úrovni rukou.

Odpojitelné spotřebiče jako je například žehlička je lépe uchovávat ve skříni. V místech odkud může žehlička spadnout je ale nebezpečná, především pro malé děti. Ostrý hrot žehličky může být velmi nebezpečný, ať už u dospělých, nebo u malých dětí.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/vestavne-spotrebice-20220329.html

https://www.homeincube.cz/idealni-umisteni-spotrebicu-v-kuchyni/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.