01_hmyz

Jak doma bojovat s hmyzem

S blížícím se jarem se začne objevovat stále více hmyzu. To samozřejmě k životu patří a hmyz má v přírodě nezastupitelnou roli. V domácnosti jej ale většinou tak rádi nevidíme. Bojovat se dá doma s hmyzem různě. Pokud vám ale kromě bytu bez otravného hmyzu záleží i na přírodě, jistě budete chtít používat ekologické metody jeho likvidace nebo odpuzování. Nejrůznější chemické pasti, mucholapky, insekticidy ale i elektrické lapače nebo dokonce vysavače spotřebovávající elektrický proud nejsou z pohledu životního prostředí to pravé ořechové. Některé přípravky jsou dokonce škodlivé i pro člověka.

Prevence jako první krok

Pokud chcete vyhnat hmyz ze svého bytu, přestaňte ho do něj nejprve lákat. Hmyz – a platí to v zásadě pro všechny druhy – miluje potraviny a jejich zbytky. Dbejte proto na to, aby jich ve vaší kuchyni bylo volně přístupných co nejméně. Mějte potraviny v uzavíratelných nádobách a také vynášejte pravidelně odpadky. Právě odpadkové koše jsou pro hmyz velkým lákadlem a v cestě za jejich obsahem je nezastaví ani fakt, že jsou uzavřené.

02_hmyz

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Přírodní odpuzovače

V přírodě jsou mnohé rostliny, jejichž aroma je pro hmyz nepříjemné. Toho lze doma využít. Levandule, hřebíček, šalvěj, máta, nebo třeba libeček či meduňka mohou odradit hmyz od toho, aby k vám zavítal. Čerstvé květiny lze umístit do okna, nebo je lze nasušené v podobě balíčků rozmístit  po bytě.

Masožravá rostlina jako hlídací pes

Poměrně zajímavým způsobem jak odradit hmyz od toho, aby u vás našel svůj druhý domov, je pořídit si masožravé rostliny, které budou hrát roli jakéhosi hlídacího psa. Pro domácí prostředí jsou ideální špirlice, tučnice, anebo rosnatky. Mějte ale na paměti, že se jedná spíš o zajímavý doplněk, nelze čekat, že masožravky budou likvidovat hmyz po stovkách.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *