Alpa s čajem

Co dokáže alpa s čajem a další zajímavé triky

V domácnosti lze s mnoha věcmi doslova čarovat. Máme pro vás hned několik vychytávek, které vám usnadní život a využívat je budete snad každý den.

Jak zachovat chuť a šťavnatost česneku?

Vcelku jednoduše. Vložte česnek do dózy se solí a skladujte jej klidně i rok, aniž by se změnila jeho chuť či šťavnatost.

Česnek

Česnek: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Jak bojovat proti hmyzu?

Vložte do misky bobkové listy a cukr, mouku a dejte ji tam, kde hrozí invaze molů či jiných brouků. Tímhle způsobem zastrašíte mravence, mouchy a jiný hmyz.  

Do šlehačky není potřeba dávat ztužovač

Pokud chcete získat skvěle ušlehanou šlehačku, která bude držet dokonale tvar, přidejte při šlehání vaječný bílek.

Alpa dohromady s čajem?

Chcete, aby se vaše okna znovu rozzářily? Použít můžete směs teplé vody s alpou. Aby se lesklo i vaše zrcadlo, pomoci vám může vychladlý čaj či octová voda. V tekutině si namočte hadřík, vyždímejte jej a přetřete zrcadlo. Po zaschnutí je můžete vyleštit.

Alpa s čajem

Alpa a čaj: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Co takhle, aby vám růže vydržela dvakrát déle, za pomoci aspirinu?

Zabraňuje znehodnocení vody a pomáhá chránit chryzantémy, karafiáty, gladioly nebo růže. Jestli se jedná o narcisy, doporučujeme přidat do vody špetku soli.

Zvládne aspirin odstranit i ztvrdlou kůži nebo mozoly na nohou?

Pomáhá lehce odstraňovat odumřelou kůži z nohou. Pouze rozdrťte 7 pilulek a přidejte ještě půlku lžíce citronové šťávy, aby vznikla taková pasta. Naneste ji na chodidla a přikryjte teplým hadříkem. Působit ji nechte 10 minut a nohy potom ošetřete pemzou.Prášky

Léky: Zdroj obrázku Pixabay.com

Pomoct vám dokáže i sůl?

Otevřeli jste krabici s mlékem či smetanou? Mnohem déle vám vydrží, když do něj nasypete trochu soli. Chuť malé množství soli nezmění, ovšem zachrání vám peníze.

Sůl: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Jak vrátit ručníku měkkost, při postupném praní?

Skvělý pocit je, když poprvé používáte nový ručník, jenže postupným praním ztrácí měkkost a schopnost sát.Abyste tomuhle předešli, hned při první příležitosti nasypte do praní i šálek soli. Ta se postará o skvělý stav ručníků.

Alpa a čaj: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *