Integrované bydlení má své výhody: domy a byty uspořádané do jediného prostoru

Integrated kitchen

Už jste někdy přemýšleli o tom, jak by se nám žilo v menších bytech s dobře vymyšleným úložným prostorem? Ano, je určitě krásné mít vlastní obří dům, který zabírá několik hektarů půdy, a můžete se chlubit. Ale to už nebude možné. Pokud se bude stavět tak jak doposud, nebudou pole, nebude jídlo, popřemýšlejte o tom.

Bez ohledu na určitý design kuchyňských prostor, se už hodně dlouho snaží architekti vymyslet, jak zakomponovat kuchyň mezi další pokoje. Prostě tak, aby se začlenila do ostatních místností. Je to dobrý nápad, a jak to zatím vypadá, tak tento trend letí. Integrované kuchyně se nedělí stěnami ani jinými truhlářskými výrobky.

Vše má být realizováno tak, aby se zachovaly všechny činnosti, které se běžně odehrávají všem na očích. Mají se tak podpořit interakce mezi jednotlivými lidmi a zároveň se tak mají spolu naučit komunikovat a lépe se tak vyvíjet pro okolní svět.

Integrated kitchen - 2
arredo3.cz

Projekt jede na plné otáčky

Obecně vzato jsou integrované kuchyňské prostory charakterizovány tím, že v domácím prostředí koexistují s obývacími pokoji a zároveň s jídelnou. Právě v Argentině se můžete stát svědky toho, jak se dokáže využít lineárního designu. Zatím převládají kuchyně se stylem ostrůvků ve tvaru U nebo L. Ale existuje mnoho řešení a několik možností, jaké designy lze implementovat.

Při přípravě projektů se bere vážný zřetel na klimatické podmínky dané oblasti. Architekti si dávají záležet i na dostupné materiály, zvyky jednotlivých lidí nebo na přesvědčení a zjišťují si i další elementy, které jsou charakteristické pro každého z nás. Je to takové bydlení na míru.

Pokud se spojí kuchyň s obývacím pokojem, dosáhnete dispozice, která se sice vymyká čtyřstěnné klasice, ale za pomocí nábytku může prostor najednou sloužit jako místo k rodinnému shromáždění. Zde pak můžete hrát rodinné hry a současně spolu vařit a dívat se na televizi. Další výhodou je, že vám takto vybudovaný prostor přinese více přirozeného světla. Ale, vzhledem k tomu, že máme kuchyň spojenou s dalším prostorem, je třeba větrat, aby se výpary z kuchyně dostaly pryč.

Zdroj: archdaily.com, arredo3.cz

Náhledové foto: arredo3.cz