Trhliny ve stěnách

Inspekce nemovitostí: Jistota při nákupu jakéhokoli objektu

Konečně jste se rozhodli ke změně bydlení a hodláte koupit dům či byt? Pokud ano, zcela jistě víte, že jde o poměrně náročnou záležitost. Nákup jakéhokoli objektu není vůbec jednoduchý, jelikož je zapotřebí brát v potaz spousty důležitých aspektů. Vždyť dům ani byt není v dnešní době vůbec levnou záležitostí. Ceny nemovitostí jsou na svém vrcholu a kupovat zajíce v pytli by bylo značně nerozumné. Z těchto důvodů je zapotřebí provést inspekci nemovitosti, jež zahrnuje několik důležitých úkonů. Jakých? To se dozvíte v tomto článku.

Trhliny v napojení OSB desek

Zdroj obrázku: nemopasinspekce.cz

Statika objektu v hlavní roli

I sebezachovalejší z venku hezčí budova může být ruinou. Je proto zapotřebí projít jednotlivé materiály, jež tvoří konstrukci objektu. Především starší domy postavené částečně z nepálených cihel jsou již dnes nevyhovující.

Izolace objektu

Určitě se vyplatí zaměřit na celkovou izolaci objektu, a to jak proti vodě, tak třeba i radonu. Druhá jmenovaná je dokonce podmínkou pro stavbu a protokol bývá součástí projektové dokumentace.

Chybějící izolace

Zdroj obrázku: nemopasinspekce.cz

Tepelné úniky, přítomnost vlhkosti

Prozkoumejte také případné tepelné úniky. Především starší budovy už disponují nevyhovujícími okny a dveřmi. Stejně tak už nestačí ani síla stěn a v neposlední řadě absentuje zateplení. Vznikají tepelné mosty a z objektu uniká spousty tepla, za jehož vznik tvrdě platíte.

Stav rozvodů

Jsou-li v objektu staré rozvody z mědi, riskujete případný zkrat a požár. Stejně tak je třeba dát pozor na rozvody odpadních trubek. Ty staré kameninové mají tendenci praskat. V neposlední řadě pozor i na rozvody vody.

Vlhkost ve zdivu

Zdroj obrázku: nemopasinspekce.cz

Obraťte se na profi inspekci nemovitostí

Chcete-li mít jistotu, vyplatí se profesionální inspekce nemovitostí. Specialisté si objekt projdou a jasně stanoví, jaký je jeho aktuální stav. Naším tipem je společnost Nemopas, kterou zaštiťuje Znalecký Ústav Dekprojekt ze známé skupiny Dek. Firma s více než dvacetiletou praxí se postará i o vámi pořizovanou nemovitost a vy budete vědět, do čeho jdete!

Zdroj náhledového obrázku: nemopasinspekce.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *