VŠB-TU Ostrava

Hliníková okna: Elegance a kvalita v jednom

Vzhled a funkčnost jakéhokoli objektu jsou atributy, které musí být u jeho majitele na první pozici. Jedním z nejdůležitějších prvků celé stavby jsou bezesporu okna. Vybírat lze dnes z několika variací, a to konkrétně dle materiálů. K dispozici jsou okna dřevěná, plastová a hliníková. Právě na poslední zmiňovaná se zaměříme v následujících řádcích a podrobně si popíšeme jejich hlavní přednosti, respektive to, nač si dát pozor při jejich výběru.

DEK stavebniny

Kvalitní profil a skla jako základ

Velmi důležitý je u hliníkových oken především spolehlivý profil. Právě on dokáže efektivně těsnit a umí se přizpůsobit i těm nejnáročnějším požadavkům architektů či projektantů. Splňovat musí i ty nejpřísnější evropské normy. Co se týká značek, vyplatí se vsadit na ty nejznámější, jimiž jsou polská PONZIO a produkty německého výrobce SCHÜCO. Zasklení lze řešit izolačními dvojskly anebo troskly. Volba se odvíjí především od umístění konkrétní nemovitosti.

OC Šenov

Hliník nestárne

Obrovskou výhodou hliníkových dveří a oken je konstantní vzhled. Na rozdíl od plastu, který postupně mění barvu, zůstává hliníkový profil neustále stejný. Na údržbu podobnou té u dřevěných oken můžete naštěstí zapomenout. Velkým plusem hliníkových oken je i to, že je lze dát i do atypických prostor, kam plastová okna prostě a jednoduše nikdo nevměstná. Tepelná izolace hliníku je také optimální, což zajistí úsporu za vytápění.

Fibertex Svitavy

Obraťte se na specialisty

Ať už potřebujete hliníková okna, dveře anebo střešní světlíky, obraťte se na firmu s dlouholetou tradicí a vlastní výrobou. Přesně takto lze charakterizovat společnost Pruniwerk sídlící v Ostravě. Jen namátkou z jejich přístrojů bychom mohli jmenovat třeba obráběcí centrum SBZ 140 či vyřezávací pilu AKS 134 a mnohé další. O spoustě úspěšných realizací se můžete přesvědčit přímo na webu pruniwerk.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *