Dveře do pouzdra

Posuvné dveře do pouzdra: Stylová a funkční součást interiéru

Krásný a dokonale funkční interiér je snem každého, kdo staví nový dům, případně rekonstruuje stávající bydlení. Jeho realizace je mnohdy poněkud složitější. Uvažovat byste totiž měli i nad zdánlivými detaily, jež často ve finále rozhodují. Typickým příkladem jsou i interiérové dveře, K dispozici je dnes spousta variací v čele s moderními posuvnými modely do stavebního pouzdra. S jejich využitím je zapotřebí počítat v rané fázi stavby…

Dveře na stěnu

Zdroj obrázku: grimax.cz

Pouzdro je třeba v rámci hrubé stavby

Pokud se vám dveře do pouzdra líbí, počítejte s jejich realizací již v období, kdy se řeší hrubá stavba. Pouzdro se jednoduše integruje do zdiva a následně se nahazuje omítka. Jestliže tento typ dveří požadujete u stávajícího objektu, pak budou v rámci rekonstrukce nezbytné také bourací práce. I ty se ale vyplatí, protože konečná podoba dveří i systému otevírání a zavírání bude naprosto precizní.

Výhod se nenajde hodně

Moderní posuvné dveře dokážou nabídnout mimo neotřelého vzhledu i spoustu dalších předností. Tou hlavní je úspora místa. Zatímco standardní dveře otevírající se na jednu či druhou stranu zabírají velké penzum prostoru, posuvné jej nepotřebují. Prostor vedle nich lze využívat pro instalaci polic, položení květináče anebo za jakýmkoli jiným účelem. Vynikající je i fakt, že otevírací mechanismus je jednoduchý a dveře zvládne otevřít i malé dítě. Otevírání je tiché, takže se není třeba bát, že byste ráno probudili ostatní členy rodiny, kteří si ještě dopřávají zaslouženého odpočinku.

Dveře do pouzdra

Zdroj obrázku: grimax.cz

Několik podob posuvných dveří

Zakoupit si posuvné dveře lze v několika variantách. Mimo již zmiňovaného zasouvání do stavebního pouzdra lze volit i dveře na stěnu, které se otevírají podél zdi. Stejně tak není problém vybírat i lamelové shrnovací dveře. Designově stoprocentně všechny do interiéru padnou. Přesvědčit se o neotřelém designu můžete u společnost Grimax.

Zdroj náhledového obrázku: grimax.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *