Hledáte firmu pro stavbu rodinného domu na klíč? Začněte těmito tipy

Stavba rodinného domu není právě levnou záležitostí. Investice přes milion je víceméně samozřejmostí, započítáme-li pouze náklady na samotný dům. A pokud ho nechcete několik let stavět svépomocí, nýbrž potřebujete bydlet hned, pak se vyplatí poohlédnout se po dobré stavební firmě

A jak takovou poznat? Existuje několik důležitých kritérií. Šikovná stavební firma vám navíc dokáže řadu nákladů i ušetřit.

Firma, která se vyzná v dotacích

To byl měl být první klíčový bod. Věděli jste, že na stavbu nového rodinného domu můžete v rámci státního programu Nová Zelená úsporám získat skoro půl milionu? Stačí jen vědět, kde zažádat a jaké náležitosti by tato žádost měla mít. A právě tohle by měla umět solidní společnost vyřídit zcela bez vaší iniciativy.

Chtějte vidět ukázky jejich umu

Tak v první řadě by měla mít dobrá stavební společnost kvalitní internetové stránky. Pokud je nemá, couvněte. Právě tady byste měli najít seznamy zrealizovaných staveb a dalších referencí. Ideálním případem jsou pak tzv. vzorové domy, na jejichž prohlídku se můžete objednat. V praxi tak poznáte, do čeho se v budoucnu nastěhujete.

Chtějte víc možností na výběr

Každý typový dům lze různě upravit a pokud to vaše vybraná společnost nenabízí, neprozrazuje to právě příliš o její ochotě nebo možnostech improvizace. Vysněné bydlení si nezaslouží kompromisy, takže je nedělejte.

Jedna schůzka nestačí

Chtějte konzultaci zdarma a několik schůzek s vaším budoucím obchodním partnerem, na kterých si vyjasníte, kolik by vás stavba domu stála, co všechno bude potřeba zařídit a jaké úpravy požadujete. S ničím menším se nikdy nespokojte.

Chtějte k domu i zahradu

A konečně by celá stavba neměla končit jen domem. Vždyť o spokojeném bydlení rozhoduje i jeho okolí. Takže pokud vámi zvolení profesionálové nabízející i realizaci zahrad na klíč, pak jste určitě zvolili správně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *