Orchidea

Hlavní pravidla péče o orchideje

Líbí se vám krásné květy orchidejí, které udělají každý interiér hezčí? Možná však při jejich pěstování neslavíte přímo úspěchy. Máte problémy s jejich vzhledem, květy a podobně? Pokud ano, máme pro vás řešení. Přinášíme vám totiž souhrn základních zásad a pravidel, které byste měli při pěstování orchidejí znát Tak pojďme na to!

Světlo a zalévání

Dvě nejdůležitější věci pro každou rostlinu. Každá však má na tyto věci úplně jiné nároky. Jak je to s orchidejí? Dá se říci, že orchideje milují světlo. Proto je jejich časté umístění na okenním parapetu. Avšak je tu jeden háček. I když tyto rostliny milují světlo, naopak nesnášejí jej, je-li ve formě přímého slunečního záření. Proto je dobré, pokud je umisťujete na okna, aby to bylo na západní či východní straně. A v denní dobu, kdy je na této straně slunce nejvíc, určitě regulujte světlo například žaluziemi. Co se týče závlahy, orchideje zalévejte často. I několikrát do týdne. Existují i názory, že orchideji nejvíce sedí styl “zalévání”, kdy ji dvakrát do týdne ponoříte do odstáté vody pokojové teploty. Necháte několik hodin, necháte odkapat a poté opět postavíte na stanoviště.

Orchidea: Zdroj fotografie Pixabay.com

Hnojení

Ochideu je dobré i hnojit. Zejména proto, aby dostala dostatek živin, které si pouhým nasáváním vody a látek ze substrátu, nemůže obstarat. Zde však pozor. Používejte jen speciální hnojiva, která jsou pro orchideu určená. Poté stačí dát hnojivo do vody, používáte k zavlažování. Hnojit se snažte alespoň dvakrát do měsíce v aktivním období orchideje.

Orchideje

Orchidea: Zdroj fotografie Pixabay.com

Teplota v místnosti

Ideálně si postavte orchidej do chladnějšího prostředí. Pokud jde o interiéry obydlí, pak zvolte. Místnosti, kde máte obvykle spíše nižší teploty. Ideální noční teplota prostředí je 15 až 18 stupňů. Pro kvetení orchideje je také důležité, jak moc se liší noční teploty od těch denních. Nikdy by tento rozdíl neměl vybočovat z intervalu od 4 do 5 stupňů.

Orchidea: Zdroj úvodní fotografie Pixabay.com

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *