Grilování, party, návštěva? Jak vychladit dostatek piv

pivo

Letní teplé počasí láká stále více k party a přípravám masa na grilu. K dobrému masu ale nesmí chybět ani dobře vychlazené pivo. Jak zajistit, aby bylo pivo stále dobře vychlazené? Teplota piva se dá ovlivnit i na místech, kde byste to vůbec nečekali. Postačí třeba studený potok, nebo ledová tůňka.

Lednice nestačí

Jedno nebo třeba pět piv můžete uložit do lednice. Omezený počet piv pak dokážete vychladit i v menší lednici, ale co když bude potřeba piva více?

Při větším počtu lidí je zapotřebí více piv. Uložte tak pivo třeba i do obyčejné vaničky nebo většího kýble. Zasypte vaničku zhruba do 3/4 ledy nebo ledovou tříští a postavte ji na nejchladnější místo do stínu. To proto, abyste ledy udržely co nejdéle v pevném skupenství. Pokud začnou ledy tát, můžete do vaničky přílít další ledovou vodu.

Samochladící sud

Při opravdu velkém počtu piv se vyplatí pořídit si tento chladící sud. Výrobci zlatavého moku vám v zajištění chlazení rádi pomohou. Chlazení v sudu je dnes velmi populární.

pivo

Foto: Pixabay

Přírodní chlazení

Někdy je nutné přistoupit i k alternativním metodám. Dobře vychlazené pivo z rybníčka či tekoucího potoka může zachutnat skvěle. Potřebovat k tomu budete jen jednu větší igelitovou tašku. Kdo má, použije ještě lépe síťovku. Piva uložte a řádně je zatižte. K zatížení můžete použít třeba obyčejné balvany.

Krátká doba v mrazáku neuškodí

Uložení piva do mrazničky je účinné, ale mnohdy i hodně rizikové. Jakmile ho tam necháte déle než 15 minut, může dojít k roztržení lahve. Je zapotřebí na to dávat pozor. Kratší dobu ale piva v mrazáku vydrží.

Zdroje informací: https://www.apetitonline.cz/tipy-triky/jak-vychladit-pivo

https://www.bydlimekvalitne.cz/jak-vychladit-pivo-rychle-treba-i-bez-lednicky

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.