Granitový dřez Franke MRG 612 E Vanilka

Granitový dřez jako funkční klenot vaší kuchyně

Výběr jednotlivých zařizovacích předmětů do kuchyně není jednoduchý. Často je třeba skloubit dohromady funkčnost a také design. Při výběru správného dřezu platí tato informace stoprocentně. V současné době je k dispozici spousta nejrůznějších materiálů nerezem počínaje a keramikou konče. Většina těchto dřezů nabízí vysokou odolnost a výdrž. Mnohdy ale chybí důraz na detail a estetický vzhled, který je v moderních kuchyních neméně důležitý. I proto se vyplatí vsadit na granitové dřezy. Právě na jejich výhody se soustředíme v následujících řádcích a doporučíme i konkrétní výrobce.

Design na výbornou

Pokud se momentálně rozhodujete mezi nejrůznějšími materiály a granitem, soustřeďte se hlavně na design. Z hlediska mechanické odolnosti a výdrže jsou granitové dřezy srovnatelné, a dokonce i lepší než nerezové nebo keramické. Dokážou ovšem nabídnout velké množství nejrůznějších barevných odstínů, které vám budou ke kuchyni dokonale ladit. Někteří výrobci nabízejí i antibakteriální úpravu dřezů. Do směsi granitu se přidávají ionty stříbra.

Typ granitového dřezu

Velmi důležitým ukazatelem je i typ granitového dřezu. Klasiku představují zejména nejrůznější modely s odkapem, které jsou umístěny přímo v pracovní desce. Jestliže potřebujete ušetřit prostor, není od věci zvolit dřezy rohové. Ty jsou samozřejmě podobně jako prvně zmiňované vybavené odkapovou plochou, kam si lze pohodlně odkládat již umyté nádobí. V neposlední řadě nelze zapomenout ani na jednoduché jednodřezy. Máte-li v kuchyni myčku, bohatě postačí, jelikož odkapávací prostor nebude zapotřebí.

Granitový dřez Sinks TELMA CUBE 600.510 MaroneGranitový dřez Sinks TELMA CUBE 600.510 Marone

Modely značky Telma

Výbornou volbou jsou granitové dřezy od italského výrobce Telma, jednoho z lídrů na světovém trhu s tímto sortimentem. Ten při výrobě používá nanotechnologii ARIAPURA založenou na fotokatalýze oxidu titaničitého. Právě hlavní součást ARIAPURA dokáže efektivně ničit zápachy pocházející z odpadu a jiných zdrojů. Dřez je navíc odolný vůči vodnímu kameni a jiným nečistotám organického charakteru. Samočisticí vlastnosti jsou rozpoznatelné na první pohled díky čistotě dřezu. Zároveň je permanentně čištěn vzduch v kuchyni.

Granitový dřez Sinks TELMA AMANDA

Naším tipem je granitový dřez Sinks TELMA AMANDA v provedení Titanium, který je určen pod skříňku od 500 mm. Hloubka 210 mm zajistí pohodlné a jednoduché používání. Samotný dřez obsahuje 84 % jemného kameniva zajišťujícího maximální hebkost, pevnost a v neposlední řadě odolnost celé konstrukce dřezu. Opomenout nelze ani prodlouženou záruku v době trvání 10 let. Díky zmiňované technologii ARIAPURA budete mít v kuchyni stále svěží vzduch a dřez bude vypadat jako nový.

Granitový dřez Sinks TELMA AMANDA 780.500 TitaniumGranitový dřez Sinks TELMA AMANDA 780.500 Titanium

Granitové dřezy Franke

Chcete-li vsadit na kvalitu kombinovanou se zázemím spolehlivého výrobce, vyplatí se granitové dřezy Franke. Tento tradiční výrobce nabízí modely, jejichž základem je patentovaný inovativní materiál TECTONITE, jehož hlavní součástí je syntetická látka SMC, která vytváří za pomocí skelných vláken speciální odolný povrch, který je stoprocentně recyklovatelný a dokáže krátkodobě vydržet i teplotu až 300 stupňů Celsia. Nedílnou součástí džezů této značky je materiál Fragranit Plus obsahující 80% jemně drceného kameniva a 20% vysoce kvalitních pojiv.

Granitový dřez Franke JAG 651 pískový melír

Tento typ grantového dřezu značky Franke je vybaven odkapem a vaničkou. Barevné provedení pískového melíru je jedinečné a v každé kuchyni bude vypadat zcela originálně a inovativně. Dřez je určen pro skříňku od 600 mm. Hloubka 200 mm je optimální pro práci. Otvor pro baterii a ovládání výpustí si navíc budete moci nechat připravit na míru dle vašich potřeb.

Granitový dřez Franke JAG 651 Pískový melírGranitový dřez Franke JAG 651 Pískový melír

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

2 komentáře

  1. ralfror@seznam.cz'Tonda Odpovědět

    Granitové dřezy jsou fakt pěkné, ale starat se o ně je náročnější. (Např jsou to tyhle rady a trikyx: eshop-alveus.cz/content/38-jak-pecovat-o-granitovy-drez), ale stejně to stojí za to.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *