Garážová vrata

Garážová vrata: Jaké jsou možnosti ?

Při výběru garážových vrat se člověk musí zaměřit na spoustu kriterií, které dohromady musí fungovat.   Garážová vrata by měla chránit váš majetek, ladit s fasádou a ještě mít co nejjednodušší ovládání. A jaké jsou další možnosti ?

Otevírání

První věc, která vás jistě bude zajímat, jsou možnosti otevírání vrat. Při výběru je třeba brát v potaz prostor, který máte k dispozici a jaké otevírání by tedy mohlo vyhovovat.  Podle možnosti otevírání se rozlišují a i druhy garážových vrat. Náročná na prostor jsou garážová vrata dvoukřídlá. Vyžadují totiž místo po stranách garáže i před ní.  Lepší variantou jsou sekční garážová s pohonem, které nezabírají další prostor okolo, ale vysunou se pod strop pomocí systému.  Vrata, která nepotřebují žádné další zařízení, jsou rolovací garážová vrata a lze je případně namontovat kamkoliv. Posledním typem jsou posuvná nebo výklopná garážová vrata. Tento poslední typ nepotřebuje místo navíc ani žádné další speciální zařízení.

Ovládání už jen na dálku ?

Co se týká ovládání, máme dvě možnosti.  Buď se garážová vrata dají ovládat ručně, nebo jsou na ovládání dálkové. Stále více oblíbenější se stávají vrata s motorem pro dálkové ovládání zaručující pohodlné otevírání i zavírání.  Bezpečnosti se bát nemusíte. Dnešní elektronika a to i u vrat je už na takové úrovni, že i v případě překážky na dráze vrat, dokáže vrata včas zastavit v zavírání.

,,Vychytávky‘‘

Základní funkce vrat máme vyřešeny a teď už se můžeme zaměřit  na ,,vychytávky‘‘ a také na to jak budou vrata vypadat z hlediska estetiky. První vychátávkou mohou být integrovaná dvířka. Tyto dvířka využijte, hlavně pokud ve své garáži uskladňujete i například kolo nebo zahradní nářadí.  Díky zabudování integrovaných dveří tak nebudete muset otevírat celou garáž.  Vrata by se také samozřejmě měla ladit s pojetím celého domu i s jeho okolím.  Vybírejte proto pečlivě, a pokud nebudete moci vybrat s nabídky, můžete zvolit vrata na míru, které určité firmy též nabízí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *