Fungující rady, jak zatočit s octomilkami přírodními způsoby

Stačí pár kousků ovoce či jiné potraviny zapomenuté v kuchyni a do pár dní se u vás objeví klidně obrovské množství octomilek. Tyto drobné mušky se nedají chytit, takže nejlepším způsobem, jak se jich konečně zbavit, budou důmyslné pasti, s jejichž pomocí je dokážete polapit. Dobrou zprávou je, že se většinou jedná o ryze přírodní a pro vás bezpečné způsoby bez nutnosti používání silné chemie.

Odstraňte příčinu

Hned jako první krok je odstranění příčiny, kvůli které se u vás octomilky objevily. Typicky jde o nějaké jídlo, rozlitou šťávu a podobně, které představují výborný zdroj potravy. V čisté a uklizené domácnosti nebudou mít octomilky co jíst, takže se nemohou ani dále množit. Kontrolujte také odpad v kuchyňském dřezu a pravidelně vynášejte odpadkový koš. Tento stav se snažte udržovat, ale zároveň není výjimkou, že octomilkám stačí opravdu trochu, aby se na daném místě začaly množit.

Připravte past na chycení octomilek

Octomilky můžete chytit na recept, který zvládnete připravit rovno díky jejich jménu. Budete potřebovat trochu jablečného octa. Ten nalijte do sklenice a hrdlo přetáhněte klasickou potravinářskou fólií. Do té udělejte několik malých otvorů. Octomilky se zvládnou dostat dovnitř za svou oblíbenou potravou, ale ven už jim to nepůjde. A pokud nemáte ocet, tak můžete použít i jiná lákadla, jako je například kousek marmelády rozmíchaný ve vodě. Další variantou je trocha džusu či šťávy.

Foto: Pixabay

Mucholapky nebo masožravky

Dalším ekologickým způsobem, jak snížit množství octomilek, které se vyskytují ve vaší domácnosti, je pořízení masožravek. Konkrétně druhů, které mají lepkavé listy. Z pohledu odchytu octomilek jsou úplně nejlepší tučnice. Ty poslouží jako přírodní lepové desky, na které octomilky velmi rády jdou. Alternativou k masožravce jsou samozřejmě klasické lepové desky, mucholapky nebo speciální lapače na octomilky, které fungují v zásadě na stejném principu jako výše uvedená rada s použitím skleničky.

Zdroj: https://living.iprima.cz/bydleni/mate-doma-octomilky-poradime-vam-jak-s-otravnymi-muskami-zatocit-jednou-pro-vzdy a https://hobby.blesk.cz/clanek/hobby-jak-na-to/420138/jak-se-zbavit-octomilek-poradime-vam-5-zarucenych-tipu.html

Náhledové foto: Pixabay