Štěnice

Efektivní hubení štěnic v Praze a okolí

Štěnice jsou opravdu nevítaní hosté v jakékoliv domácnosti. Dříve se říkalo, že štěnice mají v domě pouze lidé, kteří neuklízí a o své bydlení se nestarají, dnes je tomu ale jinak. Štěnice si domů můžete zavléct, ať uklízíte sebelépe. Máme pro vás návod, jak se štěnic v Praze a okolí jednoduše zbavit.

Pokud vás trápí množství nepříjemných štípanců, měli byste se mít na pozoru, váš dům se možná stal novým domovem pro štěnice. Napovědět mohou také malé černé tečky, které můžete najít na zdech nebo roštech postelí, jedná se o trus, který po sobě štěnice zanechávají na místech, kde se vyskytují.

Našli jste známky po štěnicích?

Pokud jste našli stopy, které vás vedou k tomu, že se ve vašem bydlení usídlili štěnice, máte hned několik možností, jak se jich zbavit. Nejlepším řešením je vyhledat pomoc odborníka. V Praze najdete velké množství deratizátorů, kteří jsou schopni váš štěnic zbavit. Štěnice v bytě nejsou nic příjemného, každopádně pro deratizátora je to poměrně běžné setkání, které dokáže efektivně vyřešit. Odborník přijede na místo a celý byt pečlivě očistí speciálním přípravkem, který dokáže štěnice zabít. Celý proces se většinou třikrát opakuje, aby bylo jisté, že žádné štěnice nepřežili.

Co udělat před samotným hubením?

Ještě před tím, než k sobě zavoláte odborníka na hubení štěnic, měli byste pořádně uklidit v celém bytě. Nezapomeňte vysát všechna špatně přístupná místa, vyprat veškeré lůžkoviny a vyčistit všechny matrace, křesla a podobné kusy nábytku, které mohou poskytovat útočiště nežádoucím hostům. Pokud si nevíte rady a raději chcete hned od začátku poradit, může vám pomoci deratizace štěnic Praha.
Pokud v domě hodně topíte, můžete tím urychlit celý proces množení štěnic, jestliže tedy víte, že máte v domě štěnice, je lepší snížit teplotu na 15 stupňů. Při této teplotě se totiž vajíčka přestávají vyvíjet.

Jak postupovat dále?

V případě, že už máte uklizeno, všechno vyprané a vyluxované, můžete zavolat deratizátora. V Praze jich je opravdu dost, takže není problém nějakého sehnat. Dojede k vám velice rychle, takže deratizace štěnic může začít takřka ihned. Nástřik přípravku trvá přibližně hodinu a po zaschnutí, můžete hned pokračovat v normálním režimu. Není potřeba opouštět bydlení, právě naopak. Důležité je, vylákat štěnice z úkrytu a nechat je dostat se do kontaktu s čistící látkou. Jelikož štěnice sají krev, jste právě vy potřebnou návnadou, která donutí štěnice, aby se dostali do kontaktu s látkou.

Hubení štěnic většinou chvíli trvá, takže i několik týdnů po prvním nástřiku budete potkávat živé štěnice a občas na sobě zpozorujete nějaký ten štípanec. Kompletní vyhubení štěnic zkrátka chvíli trvá, po zhruba 4 týdnech vás deratizátor navštíví znovu a provede další nástřik, někdy dva nástřiky stačí, někdy je potřeba opakovat ještě alespoň jednou. To už je ale otázka, na kterou vám jistě odpoví jakýkoliv pražský deratizátor.

Zdroj náhledového obrázku: zzgroup.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *