Jak úspěšně prodat nemovitost: Vsaďte na specialisty

Potřebujete co nejrychleji prodat byt či dům, případně pozemek nebo chatu? Ať už se to týká čehokoli, rozhodně se vyplatí být velmi obezřetný. Přece jenom, prodej nemovitosti je poměrně náročnou záležitostí vyžadující nejen trpělivost, ale především znalost aktuálně platné legislativy.

Právě proto není od věci přečíst si některé důležité informace, které vám mohou ve vhodném “zbavení se” nemovitosti pomoct. Z toho důvodu se na tento proces zaměříme podrobněji v následujících řádcích.

Svépomocí raději ne. Nebo velmi opatrně

Většinu lidí v první chvíli napadne, že prodají objekt sami. Co je přece na tom podat inzerát na některý z inzertních portálů nebo do tištěných médií. Alternativ je poměrně hodně, v inzerátu případné potíže tkvět nemusí.

Samotný prodej je ale mnohem složitější. Příprava smlouvy, přepis objektu, platba daně a mnohé další úkony můžou člověku, jenž není zběhlý v prodeji nemovitostí, nadělat velké problémy. Právě proto je mnohem efektivnější, rychlejší a v konečném důsledku úspornější vsadit na profesionály. Právě oni se o všechno postarají od A až po Z. Jaké služby by vám měla spolehlivá realitní kancelář nabídnout a na kterou společnost se můžete obrátit?

Optimální nacenění jako základ

Nesmírně důležitý je především správný odhad ceny objektu. Pokud se cena nadhodnotí, nejspíše se nemovitost jen tak jednoduše a rychle neprodá.

V opačném případě samozřejmě přicházíte o peníze, které byste potenciálně mohli získat. Ideální je proto přímo odhad profesionálů, kteří dokážou připravit dokonce cenové mapy pražských čtvrtí. Doporučena vám bude taková cena, která je odvozena od osobních zkušeností odborníků v této oblasti.

Efektivní prezentace nemovitosti

Zpracování inzerátu k prodeji nemovitosti v domácích podmínkách je přinejmenším jednoduché, nicméně většinou značně neefektivní. Už jenom fotografie z mobilního telefonu nebo nějakého jiného zařízení nemajícího kvalitní fotoaparát celý prodej komplikují a vaše šance se blíží minimu.

Fotografie nemovitosti, kterou nabízíte, musí být pěkně nafocené a lákat k prohlídce. Zdroj:tide.cz

Důležitá je pochopitelně také příprava textů. Ty musí být prodejní. Samozřejmostí je absence jakýchkoli faktografických i gramatických chyb.

Realitní společnost také dokáže dostat inzerát na místa, kde bude skutečně na očích spousty uživatelů. Jedná se hlavně o významné inzertní realitní servery. Samozřejmostí je i viditelnost na placených prémiových pozicích.

Profesionální jednání s kupcem

Vystupujete opravdu na úrovni? Samozřejmě asi budete tvrdit, že ano. Mnozí by ale měli pravděpodobně úplně jiný názor. Jen aktivní jednání na úrovni může proměnit schůzku v moment, kdy bude uzavřena smlouva o převodu nemovitosti.

Někdy může být výhodnější pronajmout či prodat nemovitost movitějším klientům. Ti očekávají opravdu osobní přístup. Zdroj:tide.cz

Dlouholeté zkušenosti profesionálů a obchodní duch hovoří jednoznačně pro specialisty. Naším tipem je společnost TIDE REALITY působící úspěšně na trhu s realitami již od roku 1993. Zaměřuje se nejen na nákup a prodej realit, ale i na služby související s jejich pronájmem. Ochotně poradí v případě jakýchkoli transakcí týkajících se nemovitostí.

„Snažíme se služby nabízet s přidanou hodnotou. Řešíme i prodej bytů a domů cizincům. Přijedeme pro kupce k hotelu nebo kanceláři, cestou mu popíšeme okolí, zjišťujeme jeho bližší představy a podrobnosti. Je to víc, než když ho taxi služba přiveze na přesnou adresu a teprve tam se setká s majitelem anebo se zástupcem realitky,“ vysvětluje Pavel Velebil z TIDE REALITY.

Z jeho slov jasně vyplývá výhoda, která společnost staví do popředí před konkurenční firmy. Osobní přístup rozhoduje o úspěšnosti prodeje.   

Bezpečné transakce samozřejmostí

Důvěryhodné realitní kanceláře nabízí služby pro úspěšný prodej objektů se vším všudy. Třeba u zmiňované společnosti TIDE REALITY si můžete být jistí tím, že všechno proběhne s maximální jednoduchostí a rychlostí.

O bezpečnost transakce nemusíte mít vůbec žádný strach. Smluvní dokumenty specialisté připravují s advokátní kanceláří, která má s uzavíráním podobných smluv dlouholeté zkušenosti. Cena se hradí tak, že jsou finanční prostředky bezpečně uchovány u advokáta.

Případně mohou být u notáře. Jinak se také využívá jistotní účet. Záleží pochopitelně na domluvě mezi prodejcem a kupujícím. Celý proces je zkrátka řízen tak, aby vše bylo z obou stran dokonale hlídáno.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *