Dveře do pouzdra

Dveře do stavebního pouzdra: Sázka na eleganci a úsporu prostoru

Řešíte aktuálně projektovou dokumentaci vašeho nového bydlení, anebo jste se rozhodli pro kompletní rekonstrukci stávajícího objektu? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně se při úpravách vnitřních prostor ve vaší nemovitosti neobejdete bez kvalitních interiérových dveří. Ano, právě ony dotváří dokonale ráz celého interiéru. Možná si ťukáte na čelo, že se zmiňujeme o interiérových dveřích v souvislosti se začátkem stavby, nicméně moderní dveře do stavebního pouzdra je třeba brát v potaz již na počátku. Při realizaci hrubé stavby už je totiž nezbytné integrovat stavební pouzdro do příčky. Interiérové dveře do stavebního pouzdra zažívají v poslední době doslova boom. Není se čemu divit, jelikož nabízejí spousty zajímavých předností. My se na ně zaměříme mnohem podrobněji v dnešním článku.

Efektivní úspora prostoru zajištěna

Jak již bylo naznačeno, interiérové dveře do stavebního pouzdra nabízejí vysokou úsporu místa. Jen pro srovnání berte v potaz, že standardní dveře, jež se otevírají doleva nebo doprava, vyžadují místo právě k tomu, aby se křídlo mohlo otočit na pantech. Jestliže budete otevírat prostřednictvím posuvného mechanismu, dostanete se k úspoře až okolo 2 m². A to už rozhodně stojí za zmínku. Vždyť v tomto prostoru může být klidně skříň, botník anebo nějaký dekorativní prvek. Taková rostlina v květináči vypadá taktéž moc hezky a oživí jakýkoli interiér.

Dveře do pouzdra

Zdroj obrázku: stavebni-pouzdra-eclisse.cz

Myslete na bezpečnost

Kolikrát se vám stalo, že jste se srazili se zavírajícími se dveřmi? Asi mnohokrát. Jestliže budete mít provedení do stavebního pouzdra, s největší pravděpodobností nic takového nehrozí. Stejně tak se zvyšuje i bezpečnost z pohledu potenciálního přivření prstů. To je bohužel u dětí poměrně častým jevem. Panty prstíky prostě zkoumat nebudou z toho důvodu, že u dveří do stavebního pouzdra zkrátka žádné nejsou.

Nesmíte zapomenout na integraci pouzdra

Zapracovat stavební pouzdra musíte do příček již v době, kdy se realizuje hrubá stavba. Jestliže na to zapomenete, bude nezbytné zahájit bourací práce. Zbytečně jimi ztratíte čas a peníze. U starších objektů budou samozřejmě nezbytné. Pokud ale budete mít tento typ výplně stavebních otvorů zanesený v projektu, nezapomenete.

Tři základní druhy posuvných dveří

Myslete i na to, že existují hned tři základní typy dveří určených do stavebního pouzdra. Pro přehlednost se jedná o následující variace:

  • jednokřídlé dveře se zasouváním na jednu stranu,
  • dvoukřídlé dveře zasouvající se na obě dvě strany,
  • dvoukřídlé dveře zasouvající se na jednu ze stran.

Dveře do pouzdra

Zdroj obrázku: stavebni-pouzdra-eclisse.cz

S důrazem na stavební pouzdro

Nesmírně důležité je i samotné pouzdro pro posuvné dveře. Na trhu se lze setkat se dvěma typy stavebních pouzder. První varianta je určená především do klasické stěny složené z cihel anebo jiných tvrdých stavebních bloků. Při usazování se následně pokládá perlinka a natahuje omítka. Specifická jsou stavební pouzdra určená pro montáž do sádrokartonu a dřeva. Vyznačují se unikátně řešenými kapsami. Jejich ukotvení do zmiňovaných materiálů je díky tomu jednodušší. Co se týká rozměrů pouzder, volit lze různé. Jakýmsi standardem jsou modely o šířce 60 až 100 cm. Integrují se příček o šířce 125 mm.

I vy si zasloužíte kvalitu!

Na trhu se nachází spousta prodejců pouzder, dveří i celých kompletů. Rozhodně se i v tomto oboru vyplatí vsadit na kvalitu, kterou garantují některé nejznámější značky. Co se týká pouzder, jistotou je Eclisse. Velké množství kvalitních interiérových dveří do pouzdra najdete u výrobce Mand CZ s.r.o. Vybrat si u ní lze i elegantní dveřní kování a další doplňky. Jak budete dveře vzhledově ladit ke zbytku interiéru, je už pouze na vás samotných.

Zdroj náhledového obrázku: stavebni-pouzdra-eclisse.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *