Oděv

Jak na zmačkané oblečení bez žehličky ?

Chcete mít své oblečení hladké a ne pomačkané?  Nemáte po ruce zrovna žehličku? Máme pro vás pár tipů, jak na zmačkané oblečení i bez žehličky.

Fén nebo žehlička na vlasy

Pokud jste zrovna na dovolené nebo na služební cestě a nemáte u sebe žehličku, mohla by vaše koupelna v hotelu být vybavena fénem. Ten můžete použít nejen při úpravě vlasů, ale i na pomačkané oblečení.  Třeba halenku nebo košili. Stačí, když pomačkaná místa trochu navlhčíte, daný kus oblečení rozložíte na rovnou plochu a začnete fénovat. Fén však držte od oblečení zhruba 5-7 cm, abyste si oděv nezničili. Pro menší plochy, jako je límeček nebo manžety se dá využít i žehlička na vlasy. Žehličky na vlasy totiž narovnají i nepěkný záhyb. Přístroj jen zapojíte do zásuvky a inklinované místo vložíte mezi dvě žehlící plošky. Nenechávej ale látku v žehličce příliš dlouhou dobu, aby nedošlo ke spálení.

Sušička prádla nejen na sušení

Tento domácí spotřebič si poradí nejen s mokrým oblečením, ale tak s oblečením pomačkaným. Sušičku nastavíte na střední program. Do bubnu vložíte zmačkaný oděv spolu vlhkým kapesníkem nebo ponožkou a zapnete. Po skončení programu, oblečení vytáhněte a povězte na ramínko nebo si ho rovnou oblečte. Nenechávejte ho ovšem ležet v sušičce, bylo ještě zmačkanější než předtím.

Obyčejný rozprašovač nebo pára

Dobrým pomocníkem při rovnání zmačkaného prádla je rozprašovač. Ten naplníte vodou, nastavíte trysku na nejjemnější rozptyl a z větší dálky bude vodu stříkat na oděv.  Oděv mějte při aplikování rozprašovače zavěšený na ramínku. Navlhčený kus látky pak vyhlaďte opatrně rukou a nechte uschnout volně na ramínku. Tento způsob nikdy nepoužívejte na satén nebo hedvábí. Vznikly by nevzhledné skvrny. Další a určitě ne poslední možností je zavěsit oblečení do sprchy. Zapotřebí je akorát vytvořit velké množství páry. To vytvoříte tím, že ve sprše pustíte horkou vodu a oblečení zavěsíte ve sprše. Napařujte několik minut v zavřené koupelně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *