Dužinu z vydlabané dýně nevyhazujte. Vime, jak ji využít

dužina z dýně

Chystáte se na výrobu tradiční podzimní dekorace a dužinu z vydlabané dýně plánujete vyhodit? Ještě než tak učiníte, inspirujte se našimi tipy, jak se dá využít. Byla by velká škoda dužinu s vydlabané dýně jen tak bezmyšlenkovitě hodit do koše. I když to tak dělá mnoho lidí, vy stejnou chybu dělat nemusíte.

K čemu můžete využít dužinu z vydlabané dýně?

Většina z nás si podzim neodmyslitelně pojí právě k dýním. Ty se v tomto ročním období hojně využívají k výrobě zajímavých podzimních dekorací. Mnoho z nás se proto pouští do vydlabávání, přičemž zbylou dužinu likvidujeme. I když zpravidla končí v koši, dá se parádně využít. Rádi vám poradíme jak.

Foto: Pexels

Pochutnejte si na dýňové šťávě

Jednou z možností, jak využít dužinu z vydlabané dýně, je vyrobit si chutnou dýňovou šťávu. Zbytky dužiny a semínka dejte do skleněné nádoby, zalijte vroucí vodou a nechte chvíli luhovat. Poté přeceďte a směs přidávejte třeba do smoothies nebo do omáček. Velmi dobře chutná také smíchaná s jablečným moštem a trochu skořice.

Rozmazlete se tělovým peelingem

Především ženy by mohly ocenit tip na výrobu dýňového tělového peelingu. Podobá se obličejové masce, ale použít se dá na celé tělo. Z vydlabané dužiny vyrobte pyré, které smíchejte s hrubým cukrem, trochou medu a mandlovým či kokosovým olejem. Vzniklou směs potom můžete směle aplikovat na pokožku, kde ji nechte zaschnout a poté vesele odlupujte.

Blahodárná maska na obličej

U těch zkrášlovacích tipů, které najdou uplatnění zejména u žen, ještě chvíli zůstaneme. Přinášíme také tip na výrobu dýňové masky na obličej. Vydlabaná dužina je skvělá v tom, že efektivně ochrání pleť, která díky ní bude příjemně hebká a jemná na dotek. Dužinu z vydlabané dýně přitom stačí nanést na obličej, kde ji nechte pár minut působit a poté omyjte vlažnou vodou. Vaše pleť pak bude chráněná před nepřízní počasí, vítr, chlad ani sychravé dny jí nikterak neublíží.

 

Zdroj: https://babinet.cz/clanek-28908-kreativni-vyuziti-duziny-z-vydlabane-dyne.html
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.