Proč si pořídit digitální kukátko

Kukátko

Bezpečnost našich blízkých by pro nás měla být vždy prioritou. V ohrožení se ale může ocitnout velmi snadno, ne vždy je totiž po zazvonění zvonku za dveřmi pošťák nebo soused. Nikdy neotvírat cizím lidem je jedno z prvních pravidel, která své děti učíme dodržovat. Velkým pomocníkem je jim i všem ostatním dveřní kukátko. Technologie se ale neustále vyvíjejí a klasická kukátka pomalu nahrazují kukátka digitální. Jaké jsou jejich výhody?

Co je digitální kukátko?

Princip digitálního kukátka není technicky nikterak složitý. Na rozdíl od toho klasického k němu nemusíte lepit svoje oko. Místo toho je ve dveřích malá kamera, která snímá prostor před nimi a obraz je přenášen na obrazovku v bytě, případně přes internet do jakéhokoliv jiného zařízení. Digitální kukátko vám s naprostou přesností napoví, který vítaný či nevítaný host stojí za dveřmi, a k tomu tak činí velmi pohodlným způsobem.

Pro koho je digitální kukátko vhodné?

Digitální kukátko je velmi dobrým řešením pro osoby s tělesným a pohybovým postižením či omezením, případně do bytů, kde jsou někdy děti samy doma.

Výhodou digitálního kukátka je jeho snadné ovládání. Pomocí jednoho tlačítka lze zařízení zapnout a hned je jasné, kdo je za dveřmi. Takovou výhodu jednoduchého ovládání ocení nejvíce právě senioři a děti, které jsou díky tomu chráněni před tím, aby otevřeli někomu, koho neznají a kdo to s nimi nemyslí vůbec dobře. Na displeji obrazovky uvidí osobu, která je za dveřmi, mnohem lépe než kukátkem. Optické kukátko totiž obraz mnohdy zakulacuje s tím i zkresluj, kamera nikoliv.

Digitální kukátko

Foto: Uživatel Ring / Creative Commons / CC-BY-4.0

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ring_video_doorbell.jpg

Další funkce digitálního kukátka

Digitální kukátko často disponuje možností připojení přes wi-fi, takže je přenos obrazu ihned k dispozici. Na microSD kartu je možné automaticky ukládat obrázky či videozáznam. Přímý přenos může být výhodný ve chvíli, kdy kontrolujete kdo zvoní u dveří vašich rodičů nebo dětí, kterou jsou samy doma, záznam zase umožní zpětně z videozáznamu zkontrolovat, kdo vás byl navštívit.

Zdroj informací: https://www.novelobrno.cz/odborne-clanky/ochrana-deti-a-senioru-digitalni-dverni-kukatka-fab-yale.htm

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.