Důvody, proč svého psa krmit pouze kvalitními granulemi a konzervami

Pes

Každý pejsek si zaslouží tu nejlepší péči a promyšlený jídelníček, který se skládá z vhodných granulí a konzerv. Jak poznat ty nejlepší? Přistupujte k jejich výběru stejně, jako když si kupujete jídlo sami pro sebe. Pečlivě studujte složení a vybírejte pouze to nejkvalitnější, co je k dispozici.

Granule pro psy musí obsahovat hlavně maso, ale i další věci

Základem jídelníčku každého psa jsou granule. Granule pro psyGranule pro psy by měly mít komplexní složení a poskytnout psovi dostatečný přísun všeho, co pro svůj správný vývin potřebuje. V každých granulích by se na prvním místě ve složení mělo objevit maso. Čím více masa, tím lépe. Právě živočišné bílkoviny jsou totiž pro psy nejvhodnější. Kromě masa by ale ve složení měly mít své místo i živočišné oleje a kloubní výživa.

Psí konzervy pro zpestření jídelníčku

Jak je to s psími konzervami? Konzervy pro psyKonzervy pro psy je rozhodně vhodné čas od času do psího jídelníčku zařadit. Postarají se totiž o zpestření a pejsek tak ochutná i něco nového a odlišného od jeho obvyklé stravy. Nekupujte ovšem nekvalitní konzervy, nýbrž vsaďte na ty s obsahem kvalitního masa, zeleniny a oleje. Olej je totiž pro pejsky skvělým zdrojem nezbytných omega-3 mastných kyselin.

Jídelníček musí být vyvážený a promyšlený

Stejně jako lidský jídelníček, i ten psí by měl být vyvážený a dobře promyšlený. Pejsci ke správnému fungování a spokojenému životu potřebují dostatek:

  • tuků,
  • bílkovin,
  • sacharidů,
  • vlákniny,
  • ale také vitamínů a minerálů.

To, že je pejsek správně krmený, poznáte podle jeho vzhledu. Pokud má jiskru v oku, lesklou srst a působí šťastně, máte vyhráno. Nepodceňujte význam, který vhodná strava na psí život má. S kvalitními psími granulemi a konzervami docílíte toho, že váš psí kamarád bude mít spokojený a bezstarostný život.

Zdroje info: krmimkvalitne.cz, panakei.cz

Náhledové foto: Shutterstock

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.