Dřevoplastové terasy se skrytým spojem

Woodplasticcomposite (WPC), neboli v češtině terasy z dřevoplastu jsou ekologickou obměnou oblíbených dřevěných teras, které jsou vyrobeny z kvalitního kompozitního materiál, který má vysokou odolnost a také stabilitu. Kombinace dřeva, polyetylenu a ekologického aditiva je v poměru 60%, 30% a 10%.

Tato dřevoplastová terasa charakteristická minimálními požadavky na svou údržbu oproti klasické dřevěné terase, má také velké plus v tom, že působí velmi věrohodným dojmem dřeva.

Pokud porovnáme dřevoplastové terasy, nebo také wpc terasy s klasickými dřevěnými, zjistíme, že dřevoplastové terasy mají mnoho výhod. V první řadě neztrácejí svoji barvu a ani nešednou. Tudíž se nemusíte trápit pravidelným natíráním či impregnací. Také jsou tyto terasy odolné proti povětrnostním vlivům, dále i proti plísním, dřevokaznému hmyzu a logicky také hnilobě. Jelikož nejsou WPC terasy vyráběny ze dřeva, jsou tedy bez třísek.Mají také protiskluzový povrch a jsou tak i bezpečné za mokré situace.

DSC_0048_FT_zmensene_pro_web

Široké využití dřevoplastových prken:

  • venkovní terasy
  • okolí venkovních bazénů a jezírek
  • zimní a parkové chodníčky
  • zimní zahrady
  • předzahrádky u restaurací
  • balkóny
  • schody
  • ploty
  • stavby, kde se běžně využívají dřevěná prkna

Hostivar_25x150_duty_sedy_-terce

Montáž dřevoplastové terasy

Pokud se obáváte, že sestavování a montáž dřevoplastovéterasy je věda, jste na hlubokém omylu. Dřevoplastováterasováprkna jsou instalována přímo na podkladový rošt prostřednictvím spojek, neboli také klipů, které jsou ukryté v mezerách mezi jednotlivými prkny. Vruty tedy vůbec nenarušují povrch wpc prken a tudíž i celkový vzhled.

Druhy a dekory prken určených pro dřevoplastové terasy

Dřevoplastová terasová prkna WPC LIKEWOOD 23

Jedná se o NOVINKU, která díky svému nejednotnému a vícebarevnému povrchu nabízí svým uživatelům skoro dokonalý přírodní dřevěný vzhled, který má minimální nároky na svou údržbu.

Stabilita a dlouhodobá životnost této terasy je podmíněná také nenasákavým povrchem wpc prken. Jejich dutý profil celkově snižuje hmotnost terasy.

Rozměry dřevoplastových desek: 23 x 145 x 2800 mm

Drážkování:1. strana jemná drážka, 2. strana hladká

Vyráběno ve třech barevných variantách:ořech, teak, šedá.

Dřevoplastová terasová prkna WPC LIKEWOOD 25

Tyto prkna jsou charakteristická jemným drážkováním, které je jedním z důvodů snadného čištění těchto teras. Jejich dutý profil celkově snižuje hmotnost teras.

Rozměry WPC desek: 25 x 140 x 3000 mm

Drážkování: 1. strana jemná drážka, 2. strana hladká.

Vyráběno ve čtyřech barevných variantách: červená, hnědá, šedá a žlutozelená

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *