Dřevěné podlahy si opět získávají vysokou popularitu

Druhů podlah na našem trhu je v současnosti několik desítek. Mnohé z podlah se snaží svými vzory imitovat přírodní materiály nejčastěji dřevo. Proč? Dřevěné vzory totiž v interiéru působí velmi elegantně, ať už se jedná o moderní novostavby nebo dobově zařízené interiéry. Navíc má dřevo schopnost naladit v interiéru příjemnou a útulnou atmosféru. Ačkoliv jsou imitace dřevěných materiálů od originálu téměř k nerozeznání, stále více domácností se vrací k podlahám z přírodního dřeva.

Dřevo má spoustu unikátních vlastností

Dřevěné podlahy mají totiž hned několik vlastností, kterých imitace nemohou dosáhnout. Imitace dřeva nejčastěji můžeme vidět u laminátových a vinylových podlah. Dřevěná podlaha je unikátní především svou pevností. Zejména pokud se jedná o podlahy z tvrdých nebo exotických dřevin. Hlavně ty jsou pro moderní interiéry velmi oblíbené. Při správném ošetření podlahy má dřevěná podlaha nejdelší životnost ze všech ostatních podlahových materiálů.

nasdum.eu_podlahy-koberce_com_01

Dá se i renovovat

Žádný jiný druh podlahové krytiny nemůže být při poškození nebo opotřebení opraven nebo renovován. Dřevěné podlahy ano. Jejich životnost je tak mnohem delší. Při opotřebení vrchní vrstvy stačí, aby se správně provedla renovace, opětovné nalakování a podlaha vypadá opět jako nová. Velkou předností je také originalita dřevěných podlah. Zatímco podlahy v imitaci dřeva mají kresbu stále stejnou, žádná 2 dřeva nemají naprosto totožnou strukturu. Nezapomínejte ale ani na to, že vliv na kvalitu a životnost má také způsob a odbornost pokládání podlah.

nasdum.eu_podlahy-koberce_com_02

Raději kontaktujte profesionály

Dřevěné podlahy jsou jedním z nejkvalitnějších podlahových materiálů, ale také nejdražších. Když už se pro jejich nákup rozhodnete, měli byste se také postarat, aby byly správně položeny. O pokládku by se měli postarat specializovaní podlaháři, kteří zaručí odborné provedení. Specialisty na pokládání podlah najdete po celém území naší republiky. Nezáleží tedy na tom, zda jsou cílem vašeho hledání podlaháři Plzeň, Praha nebo Brno. Další a obsáhlejší informace o dřevěných podlahách se můžete dozvědět v tomto článku.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *