Domov podle kočky: Seznamte se s pravidly pro zařízení nejlepší kočičí domácnosti

Chcete připravit pro svou kočku domácnost, kde se bude cítit příjemně a spokojeně? V takovém případě je důležité pochopit základní aspekty kočičího života a přemýšlení. Jedině tak dokážete upravit domov přesně podle toho, jak by si to přála vaše kočka.

Připravte pro kočku její vlastní prostor ve výšce

Kočky mají rády rozhled. Takže největší radost své kočce uděláte ve chvíli, kdy pro ni připravíte prolézačky a místa na skříních či na speciálních policích, které budou sloužit jako takový kočičí ochoz. Zároveň to ale nemusíte přehánět, většina koček si bohatě vystačí s vyšším škrabadlem nebo skříňkou, na kterou si budou moci vylézt a sledovat život v domácnosti právě z této trochu větší výšky.

Útulný kočičí domek nebo schovávačka

Zároveň kočka jistě ocení občas trochu soukromí. Někdy si totiž chce opravdu nerušeně odpočinout bez toho, aby se musela mít na pozoru. Ocení proto schovaný pelíšek, kukaň, ale třeba i pohodlně vystlanou krabici schovanou někde v rohu nebo na jiném nenápadném místě. Chybu určitě neuděláte, když do pelíšku přidáte měkký polštářek, chlupatou deku či jinou příjemnou výstelku, protože kočky obecně rády leží na měkkém.

Miska na krmení a vodu

Kočky rozhodně ocení, pokud se jim nebude miska na krmení válet přímo na zemi. Postačí malinká podložka nebo stojánek. A protože kočičím přirozeným instinktem je nechodit pít tam, kde je krmení, nejlépe umístěte misku s vodou nebo fontánku o trochu dál.

Foto: Pixabay

Nezapomeňte na broušení drápků

Kočky, které jsou po celý život uvnitř bytu, nemají jinou možnost, než si brousit drápky na tom, co jim je dostupné. A to mnohdy znamená i váš oblíbený gauč, křeslo či cokoliv podobného. Broušení drápků je pro kočku přirozené, takže je potřeba pořídit vhodné vybavení pro splnění této potřeby. Jedná se o nejrůznější praktická škrabadla, která mohou být připevněna na stěnu, ale třeba i ve formě prolézačky a podobně.

Zdroj: https://moderncat.com/articles/7-steps-creating-cat-friendly-home/ a https://www.battersea.org.uk/pet-advice/cat-advice/search-cat-advice/settling-your-cat-new-home

Náhledové foto: Pixabay