Domácí zázrak proti molům, myším a pavoukům

Tento zcela jednoduchý nápad má velký efekt. Potřebovat na výrobu prostředku budete suroviny, jež nejspíše doma máte. Určitě ho doporučujeme vyzkoušet. Jde také i o skvělou domácí dezinfekci, kterou v těchto dnech zcela jistě využijete. Tak, a můžeme jít na to.

Co tento řekněme domácí zázrak obsahuje?

Za základ se dají považovat dvě obyčejné přísady, které v kuchyni má skoro každý. Je to hřebíček a bobkový list. Tyhle ty dvě koření mají silný efekt. Zároveň, ale zvládají svou velice výraznou vůní odehnat jak létající tak i lezoucí hmyz.

Pomoci vám dokážou i s hlodavci, kteří díky citlivému čichu tuhle naši směs ucítí již z dálky. Pro uvedené druhy těchto dvou přísad je toxická.

Mol

Potravinový mol: Foto Radek Štěpán

Co na přípravu směsi potřebujeme?

  • 15 kousků bobkového listu,
  • 10 kusů celých hřebíčků,
  • 1 sklenici vody.

Pokud chcete směs použít k dezinfekci prostor, přidejte do směsi i bílý alkohol. Ten by měl být co nejvíce procentní.

Vody dejte vařit na plamen. Přidejte do ní bobkový list a hřebíček. Směs přiveďte do varu a vařte 10 minut.

Směs nechte vychladnout. Potom ji přelijte do nádobky s rozprašovačem. V láhvi může klidně zůstat několik kousků bobkových listů. Dále už můžeme jen používat.

Pavouk

Pavouk: Zdroj obrázku Pixabay

Kde směs aplikovat?

Nastříkat můžeme jak na parapety, tak i do spár, za kuchyňskou linku či do čistých zásuvek. Myslíme ty, ve kterých skladujete potraviny. Nebo třeba na místa, kde se hlodavci nebo hmyz zvykly objevovat. Nezapomínejte i tak, kudy se mohou dostat do našich bytů.

Jestli však chcete získat domácí dezinfekci, do směsi přidejte alkohol. Který bude v poměru s naší tekutinou 1:1. Pokud chcete, ještě o něco silnější efekt doporučujeme po uvaření veškeré koření ještě louhovat i v naší nádobě. Také směs skladujte v chladnější místnosti.

Snad se díky naší pomoci veškerého hmyzu či myší a pavouků zbavíte co nejrychleji. Nebo si vyrobíte úplně skvělou domácí dezinfekci.

Myš: Zdroj náhledového obrázku Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *