Moucha

Domácí trik na nenáviděné mouchy

Sedíte si doma v obývacím pokoji, díváte se na televizi a najednou se kolem vás začnou motat mouchy, ideálně ve větším množství. Situace, kterou nemá rád nikdo. Zbavit se ale této otravné havěti není vůbec jednoduché. Jasně, můžete si koupit mucholapku nebo vše řešit plácačkou, případně různými chemickými prostředky. Odpudit mouchy můžete vcelku pohodlně i prostřednictvím běžných prostředků, jež máte jistě doma. My se zaměříme na odpuzovač, jenž funguje v interiéru i exteriéru.  

Jak na jednoduchý domácí odpuzovač much

Potřebovat budeme pouze několik málo ingrediencí. Konkrétně:

  • 1/2 šálku rostlinného oleje,
  • 1/2 šálku octu,
  • 1/2 šálku jemného šamponu.

Postup tkví jen v tom, že veškeré ingredience smícháme dohromady a následně přelijeme do lahve s rozprašovačem. Nastříkat bychom směs měli do rohů místností, na parapety, případně okolo oken a do dalších míst, kde mouchy rády přistávají, případně kudy se mohou dostat až k vám domů. Venku můžete směs nastříkat třeba na terasu nebo do pergoly, případně k botníku.  
Olej

Olej: Foto Pixabay

Další tipy na přírodní odpuzovače much

Vynikající je mimo jiné také květ aksamitníku. Také si bez větších problémů poradí s mouchami i jinou havětí. Navíc má antibakteriální antivirové vlastnosti. Pomáhá se také zbavit vší, konkrétně se využívá aksamitníkový olej, případně odvar z květů.   Bobkový list

Bobkový list: Foto Pixabay

Skvělý bobkový list

Když zapálíme sušený bobkový list, získáme jakési přírodní kadidlo, jež si s mouchami dokáže poradit také. Jinak není od věci použít také vavřínový esenciální olej. Stačí smíchat 20 kapek s 60 ml vody a máte v rozprašovači další bič na mouchy.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/domaci-trik-na-nenavidene-muchy-2/

Moucha: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *