Domácí pizza pec či pec na chleba

Mít doma krásnou pec je určitě výhodou, kterou je třeba náležitě využívat. Spousta lidí doma disponuje pouze klasickou elektrickou anebo plynovou troubou, která je sice schopna vykouzli kdejaké dobroty, nicméně klasickou pec na chleba anebo peci jiného charakteru určitě nenahradí. Podívejme se tedy na možnosti pořízení domácí pece a na to, jakým způsobem je možné ji doma postavit i svépomocí. Možností je dnes skutečně velké množství.

Kachlová pec v interiéru

Chcete-li být maximálně styloví, pak se jeví jako ideální především kachlová pec. Ta dokáže dát konkrétnímu pečivu maximálně přirozenou chuť. Ideální je tato pec zejména na pizzu, na domácí chléb a také na pečení různých uzenin. Takové grilované koleno v této peci je doslova pochoutkou, na kterou jen tak nezapomenete. Ideální volbou jsou kachlová kamna s pecí také v interiéru jako designový prvek. Zejména některé rustikální kachlíky mají skvělou podobu, která určitě stojí za zhlédnutí. Mnohdy může sloužit i jako klasická vypalovací pec třeba někde mimo obývací pokoj.

domácí pec2

Zděná pec na zahradě

Taková pizza pec na zahradě taktéž vypadá výborně a při dlouhých letních večerech si můžete udělat voňavou pizzu, která bude chuťově maximálně příjemná. Na zahradu se nejvíce hodí nová pec, která bude mít ale patinu již pece používané. Určitě tak tímto provedením dosáhnete zajímavého vzhledu. Na zahradě je ideální využít lícové zdivo. Keramické pece se tady nevyužívají a nejsou schopny vytvořit tu pravou atmosféru. Určitě si dejte při stavbě pece pozor na dostatečnou výšku komína, aby měl tah.

Recept na domácí chléb

Domácí chléb je skutečnou lahůdkou podobně jako domácí pizza. Podávejte se na jeden videorecept na tuto podomácku vyrobenou lahůdku.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *