Zajímavá koupelnová umyvadla

Výběr koupelnového umývadla není jednoduchý a člověk si musí dát skutečně pozor na to, které umyvadlo kupuje, jelikož ne všechna právě do konkrétní koupelny musí nutně padnout. Určitě stojí zato zamyslet se nejprve nad materiálem, z něhož bude umyvadlo vyrobeno. Právě on je mnohdy schopen určit, jestli se bude jednat o retro umyvadlo anebo o nejnovější model koupelnového umyvadla. Buďme ale konkrétnější a na jednotlivé typy umyvadel se soustřeďme. K výběru je jich skutečně hodně.

Klasické litinové umyvadlo

Jestliže chcete mít doma klasiku, pak stojí za to vybrat si klasické litinové umyvadlo, většinou se jedná o umyvadlo v bílé barvě. Rozhodně hezky ale vypadají i umyvadla porcelánová, která jsou vynikající na údržbu a svým vzhledem taktéž určitě nezklamou. Vyrábějí se jak v kulatých variacích tak i jako hranaté umyvadlo. Hezky vypadají třeba hranatá umyvadla se skříňkou, která je jakoby integrována pod nimi. Tato skříňka vypadá moc hezky a poskytuje dostatečné množství úložného prostoru, který je zapotřebí.

Kamenné umyvadlo je opravdu nevšední

Volit můžete do koupelny i kvalitní kamenné umyvadlo. Může se jednat jak o imitaci kamene, tak i o kámen pravý. Obě dvě varianty budou určitě vypadat moc hezky a vkusně. Zejména přírodní kámen se v podobně pojaté koupelně bude skutečně vyjímat. Sifon k umyvadlu zakryjete u kamenného umyvadla za pomocí skříňky. Umývadla se skříňkou do koupelen padnou i tehdy, když jsou přimontovány ke kamennému umyvadlu.

Plastové umyvadlo ani v nouzi

Asi nejhorší variantou koupelnového umyvadla je plastové umyvadlo. To vypadá lacině v jakékoli podobě. Určitě není od věci najít si třeba umyvadla porcelánová, která jsou kompletně obložená dřevem. Koupelnové skříňky s umyvadlem mnohdy dokážou pojmout celý prostor umyvadla a celý komplex pak vypadá náramně. Fantazii se meze nekladou, jelikož možnosti jsou dnes pestré.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.