Vícebarevné lícové cihly

Využití lícových cihel je v současnosti stále častější záležitostí. Lícové zdivo vypadá poměrně hezky a jedná se také o bezúdržbovou záležitost. Volit je možné tuto variantu prakticky na jakékoli zdi anebo místa. Možností barevných provedení je také celá řada. Zajímavou volbou jsou lícové cihly různých barev, které ale splňují pravidlo jednoho odstínu. Takto vypadající plocha vypadá ve finále hodně zajímavě a je možné se jí skutečně pochlubit. Podívejme se na místa, kde se používající lícové cihly nejčastěji a na varianty jejich použití.

Lícová cihla jako základ zdí

Moderní jsou lícové cihly především na stavbu klasické zdi. Optimálně se tyto cihly hodí na zeď, která se nachází v exteriéru a slouží jako součást plotu. Takové lícové cihly Tondach anebo lícové cihly Klinker jsou vysoce kvalitní a dovedou i ze zdánlivě obyčejného plotu udělat opravdu zajímavou zeď, která kolemjdoucí zaujme. Stavba plotu z lícových cihel navíc není nijak náročná. Hotovo budete mít poměrně rychle, jelikož lícové cihly se dávají pouze na stavební lepidlo.

Lícové cihly na komín

Moc hezké jsou i lícové cihly na komín. Ty se vyloženě využívají jako stavivo na komín. Je třeba ale vybírat takové lícové zdivo, které je na komín přesně určeno, jelikož jen tak se dostanete k tomu, že vám cihly neprasknou anebo se nějak jinak vzhledově nedegradují. Lícové zdivo na komín je přesně označeno a prodává se pod několika značkami. Ideální je se podívat, jaké nabízejí lícové cihly ceník, abyste věděli, kolik za zdivo dáte. Pokud budete mít propočítánu celkovou plochu komína, máte vyhráno.

Barevná lícová cihla vs. originál

V současné době se mezi sebou hodně bijí trendy klasické rezavé lícové cihly a lícových cihel barevných. Každý z nás má poněkud odlišný vkus a vybíráme si cihly podle potřeby tak, aby nám maximálně vyhovovaly. Třeba lícové cihly na krb anebo na komín jsou nejčastěji nakupovány v klasické variantě, nicméně cihly na ploty jsou již kupovány v celé řadě odstínů.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *