Domácí difuzér: Snadná výroba z kolíčků na prádlo i ze špejlí

difuzér

Difuzér krásně provoní domácnost. Jenže koupený není nejlevnější a také nejšetrnější k životnímu prostředí i našemu zdraví. Není nad výrobu vlastního v ekologické variantě. Jak na to a co budete potřebovat?

Jak si provonět domácnost za pár korun? Mezi doslova geniální triky patří výroba domácího difuzéru z kolíčku na prádlo, jakožto i z obyčejných špejlí.

Difuzér z kolíčků na prádlo

Na výrobu budete potřebovat dřevěné kolíčky na prádlo, váš oblíbený esenciální olej a jeden olej, který bude fungovat jako základní. Vhodný je například mandlový, který efektivně pomáhá rozložit esenciální olej a současně zvyšuje i jeho intenzitu a délku trvání vůně. Jakmile budete mít vše připravené, tak si připravte pekáč či zapékací mísu, jakožto lze použít i jakoukoli širší nádobu, do které můžete nasypat kolíčky.

Ty dejte do vybrané nádoby, vedle si smíchejte základní olej s esenciálním a výslednou směsí kolíčky zakápněte. Kolíčky můžete nechat v původním rustikálním vzhledu nebo je různě dekorovat. Takto připravené kolíčky pak stačí rozmístit v jednotlivých místnostech. Nicméně uplatnění najdou také v autě i ve skříni.

kolíčky

Foto: Pixabay

Difuzér ze špejlí

Další možností je výroba difuzéru ze špejlí. Potřebovat budete kromě špejlí i nádobu s úzkým hrdlem, mandlový olej, esenciální volej podle vlastního výběru. Do nádoby nalijte oba oleje, promíchejte, vložte špejle. Je třeba, aby alespoň jedna třetina vyčnívala ven. Aby vám difuzér co nejdéle vydržel a provoněl domácnost, tak používejte vždy nové špejle. Po první hodině špejle v difuzéru obraťte, aby se vůně dostala do celé plochy dřeva. Je dobré je takto obrátit 1x týdně. Rovněž je třeba difuzér 1x týdně promíchat. Pokud přestane vonět, stačí přidat pár kapek esenciálního oleje. Špejle po měsíci vyměňte za nové.

Zdroj: bydlimekvalitne.cz, living.iprima.cz

Náhledové foto: Pixabay