Domácí akvárium jako elegantní designový kousek

akvárium

Televize je v poslední době plná špatných zpráv. Někdy by ji člověk nejradši hodil z okna a sledoval něco mnohem smysluplnějšího. Třeba ruch v akváriu. Barevné rybky vás totiž rozhodně uklidní víc než televizní program. A správně zabudovaná nádrž dokáže s vaším bytem udělat divy.

Správné umístění

Pokud se pro chov rybek či jiných vodních stvoření rozhodnete, nejprve pro ně musíte najít správné místo. Akvarijním živočichům vyhovuje prostor bez přílišného ruchu a průvanu. Myslet musíte i na sluneční světlo, kterého by nemělo být mnoho (orientace na jih či západ je absolutně nevyhovující). A akvárium přímo nad topením je úplné tabu.

A teď technické zásady. Vodní nádrž vyžaduje spoustu propriet (topítko, filtraci, světlo atd), které je nutné napájet elektřinou. Umístěte jej proto v blízkosti zásuvek. Plocha, na níž bude akvárium stát musí být naprosto rovná, aby pod tíhou vody jedna část nádrže nepraskla. Tato podstavná plocha také musí tíhu akvária zvládnout. Také z toho důvodu je hitem zabudování nádrží s rybkami do stěn.akváriumAkvárium: autor: Shyaminayesh/Creative Commons/CC-BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

V ložnici, obýváku i kuchyni

Akvárium ve zdi může mít různé funkce. Buď slouží jako předěl dvou místností nebo se tváří jako živý obraz, který se hodí prakticky kamkoliv. Velkým hitem jsou obrovská obdélníková akvária v ložnici. Odborníci na spánek je však nedoporučují. Hluk techniky by vás mohl rušit, stejně jako světlo.

Extra kouskem jsou nádrže zabudované v konferenčních stolcích. Designově vypadají skvěle. Otázka však zní, jestli každodenní ruch kolem stolku nevadí rybám. Ryby obvykle neholdují neustálému pohybu lidí v blízkosti akvária a snadno podléhají stresu. Nemusí z něj zrovna hynout, ale mohou ztratit svou krásu. A to přece nechceme. Podobný případ je i zabudování nádrže do kuchyňské zdi nebo ostrůvku.

rybyryby: foto Pixabay

Nejvíc se však akvária hodí do pracoven. Pozorování rybek člověka přirozeně uklidňuje a dává prostor kreativitě. Ryby nejsou zbytečně rušeny návštěvami a nadměrným pohybem osob. Navíc můžete nádrž zabudovat třeba do knihovny.

Zdroj: https://www.homeincube.cz/akvariem-potesite-sebe-i-ohromite-navstevu-vime-vybrat-kam-umistit/

Akvárium: náhledové foto Pexels.com