Dlažba v obývacím pokoji

Dlažba do obývacího pokoje: Netradiční dobrá volba

Obývací pokoj by měl být propracovaný do posledního detailu, a to zejména z toho důvodu, že sem míří návštěvy a cizí lidé, kteří si všimnou prakticky všeho, a to i malicherností. Nesmírně důležité je položení podlahové krytiny, které by mělo být dokonalé. Spousta lidí uvažuje spíše o tradičních teplých typech podlahové krytiny, nicméně není od věci zamyslet se i nad použitím dlažby. Ta může obývací pokoj dokonale oživit. Jaké možnosti se tedy nabízejí a v čem spočívají její výhody?

Formáty různého typu

Velkou výhodou současného prodeje dlažby je bezesporu možnost výběru spousty nejrůznějších formátů. Mnohdy se vybírají u obývacího pokoje spíše velkoformátové dlažby, které mají mnohem méně spár a vypadají luxusně. Jako doplněk ale mohou sloužit klidně i malinké formáty podobné mozaice, jež se vyznačují dokonalou originalitou a krásnými třeba i pastelovými barvami. Je ryze na vás, jako variantu zvolíte.

Podlahové vytápění funguje efektivněji

Určitě se nemusíte obávat toho, že by vám nefungovalo podlahové vytápění a dlažba jeho funkci nějakým způsobem omezovala. Naopak pod dlažbou se skryje skvěle had podlahového vytápění a propustnost celého systému je dokonalá. Dlažba se mnohem dříve nahřeje, než by tomu bylo například u plovoucí podlahy anebo u dřevěného typu podlahové krytiny. Naopak v letním období se setkáte s tím, že bude podlaha vcelku studená. Mít byste měli na sobě nějaké papuče nebo jinou vhodnou interiérovou obuv.

Krásné vzory a kombinace

Pokládka dlažby není nijak náročná a k dispozici je spousta krásných vzorů, které se do interiéru budou maximálně hodit. Keramická dlažba se dá sehnat třeba v teplých krásných odstínech. Například dlažba Rako je k dispozici prakticky v jakémkoli provedení a vysoké kvalitě. Určitě se na ni můžete spolehnout v každém ohledu.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *