Dětská postel se zábranou

Dětské postele se zábranou: Zbytečnost nebo povinnost?

Zábrana u dětských postelí je vcelku vděčným tématem. Není se čemu divit, protože pohodlí a hlavně bezpečnost dětí jsou na prvním místě. V současné době se prodávají nejrůznější modely dětských postelí, které přímo disponují zábranou. Často se ale nejedná o zrovna nejoptimálnější modely. Pokusme se tedy na dětské postele se zábranou soustředit podrobněji a poukažme si na jejich výhody a nevýhody.

Funkce zábrany

Zábrana je maximálně funkčním prvkem, který dokáže dítěti zabránit v momentu, kdy se vykloní z postele směrem ven. Pokud je připevněná přímo k posteli, máte jistotu, že neupadne a dokonale zabrání případnému pádu dítěte. U zábran, jež jsou spíše mobilního charakteru, dochází k tomu, že se mohou smeknout a z postele upadnou. Jejich připevnění k tělu postele taktéž nemusí být řešeno zrovna optimálním způsobem.

Masivní i klasické postele se zábranou

V současnosti se vyrábějí jak masivní, tak i klasické dřevotřískové postele se zábranou. Jestliže máte naspořeno větší množství finančních prostředků, klidně běžte do masivní dětské postele, která je mnohem bytelnější a designově povedenější. U dřevotřísky se sice setkáte s nízkou cenou, nicméně kvalita také nebude zrovna největší.

Nebojte se přídavné zábrany

Většinou není klasická dětská postel se zábranou nejvhodnější volbou. Dítě totiž potřebují jistotu pouze po určitou dobu. Ve starším věku se již tolik po posteli nevrtí a případný pád nemusí mít až tak devastační následky. Dnes se navíc prodávají kvalitní přídavné zábrany, které pohodlně dáte na postel. Nevyžadují žádnou specifickou montáž, která by byla nezvládnutelná i pro méně manuálně zdatného člověka. Vynikající volbou jsou hlavně hliníkové konstrukce, které se dokážou perfektně přizpůsobit tvaru postele a zapadnou do sebe. Nejsou ani nijak těžké. Klidně si konstrukci doma pohodlně poskládáte sami dle potřeby. Návod mnohdy ani není zapotřebí.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

One Ping

  1. Pingback: Dětské Postele Se Zábranou Levně | Asweb.info

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *