Děsí vás pavouci v bytě? Zbavte se nezvaných návštěvníků přírodní cestou

pavouk

Říká se, že pavouk nosí štěstí. Jenže mnozí trpí fobií z pavouků. Řadě zkrátka soužití s těmito malými živočichy nedělá dobře. Přinášíme účinné řešení, jak se těchto tvorů zbavit snadno, rychle a humánní cestou.

Co udělat, vyzkoušet, abyste se pavouků zbavili? Poradíme vám, jak je dostat z domova přírodní cestou, aniž byste těmto nevinným tvorům ublížili.

Udržení čistoty aneb co pavouci nemají rádi

Pavouci mají rádi oblasti s tmavým a vlhkým prostředím, které jim slouží jako perfektní úkryt pro lov potravy. Je vhodné doma pravidelně udržovat čistotu ve všech prostorech, jakožto odstraňovat pavučiny, prach a nepořádek. Je dobré si pohlídat, aby se vám nehromadily staré noviny, kartonové krabice, které by mohly sloužit jako úkryt pro tyto tvory.

Pomoc nabízí doma vyrobený octový sprej

Zde poslouží vinný ocet, konkrétně vyrobený octový sprej. Slouží jako ochrana před škůdci, především pavouky. Pro člověka je neškodný, obsahuje kyselinu octovou, která umocňuje kyselou chuť i vůni, na kterou jsou pavouci velmi citliví. Octový sprej si vyrobíte snadno. Stačí smíchat stejný díl vinného octa a vody, přelít do lahve s rozprašovačem. Směs nastříkejte po celém bytě, zejména se soustřeďte na místa v kuchyni a vchodové otvory, kterými by se pavouci mohli dostat dovnitř. K tomu použití octového spreje je skvělým čisticím prostředkem pro koupelnu i kuchyň. Uděláte tak dvě věci najednou.

citrusy

Foto: Pixabay

Menu v podobě citrusových plodů

Stejně jako vinný ocet, nemají pavouci rádi citrusové plody. Ideální je mít citrusové plody v misce na pultu v kuchyni. Jedná se o skvělý způsob, jak zabránit nechtěným živočichům ve vstupu. Citrusovými slupkami můžete rovněž potřít parapety a dveře.

Podzimní řešení díky kaštanům

Kaštany odhánějí pavouky. Stačí, když jich několik umístíte na parapet nebo podél podlažních lišt. Tímto zabráníte pavoukům, aby se shlukovali. Kaštany k tomu vydrží dlouho, než se zkazí. Jsou skvělou volbou. Kaštany můžete také rozpůlit a položit tam, kde se nachází nejvíce pavouků.

Mátový či tea tree olej

Dalším přírodním odpuzovačem je máta. Do rozprašovače stačí nakapat mátový olej a promíchat s vodou. Poté směs nastříkat všude tam, kde jste pavouky viděli, kde mají oblíbená místa. Místo mátového oleje lze použít i tea tree olej.

Zdroj: living.cz, prima-receptar.cz

Náhledové foto: Pixabay