Dejte ve své domácnosti zelenou ekologii a přírodním materiálům

La Casa Nova  - Haringe

La Casa Nova  – Sestava Haringe

Předcházejte ve své domácnosti výskytu zdraví škodlivým látkám. Spousta věcí, nábytek nevyjímaje, může obsahovat materiály, které negativně ovlivňují zdraví celé rodiny. Vyhněte se umělým změkčovadlům, PVC, ftalátům, formaldehydu a dalším nebezpečným látkám, které jsou obsaženy v některých nekvalitních podlahových krytinách, tapetách či napodobeninách dřevěného nábytku.

křesílko Oxno

Oxno – jídelní křeslo, teak, Skargaarden, 14112,- Kč Foto: La Casa Nova

Dřevo zdravý materiál a krásný design v jednom

Dejte přednost přírodním materiálům jako je například teakové dřevo. Teak je jednou z nejcennějších dřevin, kterou známe. Oplývá všemi vlastnostmi, které lze od dobrého dřeva požadovat. „Nábytek z teaku zajišťuje dlouhou životnost, vysokou odolnost proti výkyvům vlhkosti, extrémní pevnost a stálost tvarů. Je naprosto imunní proti plísním, hnilobě i hmyzu, odolá 5% kyselině solné a 10-20% kyselině sírové bez zvláštních změn. Jeho nepropustnost, způsobená obsahem olejnatých pryskyřic, zaručuje vysokou trvanlivost i v mokrém prostředí. Bez újmy snáší střídavě suché a vlhké prostředí,“ doplňuje Tereza Rážová ze společnosti La Casa Nova, specializující se na oblast designového zahradního nábytku.

Djuro 6

Djuro – zahradní relax křeslo výrobce Skargaarden, teak 19901 Kč Foto: La Casa Nova

Luxusní posezení doma i venku na terase

Kvalitní designový nábytek do interiéru i exteriéru, který je současně z přírodních materiálů a zároveň odolný proti případným výkyvům počasí, není úplně jednoduché sehnat. Nábytkářské řetězce sice nabízejí levné zahradní sestavy, ty ale běžně vydrží jednu sezónu a pak už jen stěží plní funkci reprezentativního zahradního nábytku. Zahradní nábytek, který by zvládl i nepřízeň počasí, musí být vyroben z kvalitních materiálů včetně potahových látek. Ty už v současné době odolávají nejen kondenzaci vody, ale i slunečnímu žáru. Skvělým tipem jsou látky Sunbrella, oblíbené zejména v USA. Dají se použít nejen na zahradu, ale díky jejich luxusnímu vzhledu a kvalitě materiálů i do interiérů. Vsaďte na kvalitní nezávadné materiály s dlouhou životností. Taková investice se vám v budoucnu mnohonásobně vyplatí.

Grinda 2

Grinda – zahradní jídelní křeslo, dub/teak, Skargaarden 14474 Kč Foto: La Casa Nova

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *