garnýž

Jaké garnýže jsou nejvhodnější

Pokud již máte vybavený dům a jen prostor okolo oken se vám zdá nějaký prázdný, pořiďte si kvalitní garnýže. Právě ty jsou totiž schopny vytvořit naprosto skvělý dojem a dokonale vyplnit i pomocí záclon místo před okny. V současné době jsou v nabídce různé typy garnýží, které se vyznačují rozličnou kvalitou. I proto je zapotřebí se na garnýže soustředit mnohem podrobněji a poukázat na kritéria, podle nichž byste měli potupovat při jejich nákupu. Projdeme si tedy přehledně všechny typy garnýží.

Romantické dřevěné garnýže

Jestliže vsázíte na romantiku a přírodní materiály, vyplatí se vybrat dřevěné garnýže. Ty jsou schopny vytvořit v interiéru velmi útulné prostředí. Vybírat lze zejména z různých typů dřev. Volit lze nejčastěji tvrdé dřeviny typu buku, ale také jemné smrkové garnýže. Výbornou volbou jsou i exotické dřevěné garnýže. Zejména tmavé exotické dřeviny vypadají moc hezky a lze je využít v jakýchkoli místnostech při vhodném ladění barvy stěn.

Pevné kovové garnýže

Pro ty z vás, kteří chtějí spíše nenápadné jemné garnýže, jsou určeny ty kovové. Díky svému poměrně malému a tenkému provedení vypadají nenápadně a nechají spíše vyniknout hezkým záclonám. Cenově vyjdou mnohdy poměrně levně. Volit můžete nerezové varianty anebo klidně i matné v podobě eloxovaného hliníku. Záleží samozřejmě na tom, co se vám vzhledově bude do místností více hodit.

Plast a jiné materiály

V některých domácnostech se prosazují i jiné materiály používané na výrobu garnýží. Setkat se můžeme třeba s plastovými garnýžemi anebo s jinými materiály. Většinou ale levné garnýže nedokážou splňovat ani základní požadavky na kvalitu. Výběr je pochopitelně pouze a jedině na vás, my bychom ale jiné materiály příliš nedoporučovali. Garnýže přece jenom patří mezi vybavení domu, které by mělo vydržet velmi dlouhou dobu a nevyplatí se na jejich koupi šetřit.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *