Ložnice

Damašek a satén pro luxus v ložnici

Hřejivý satén i exoticky vyhlížející damašek ukolébávaly do sladkého spánku nejednoho krále či šlechtice. Díky levným umělým napodobeninám, které v posledních letech zaplavily trh, jsme ale již téměř zapomněli, jak ve skutečnosti vypadají.

Saténové povlečení z bavlny nás dokonale zahřeje i v té nejkrutější zimě a navíc dává díky své jedinečné struktuře skvěle vyniknout nejrůznějším tiskům, jejichž barvy jsou velmi výrazné a syté. Damaškové povlečení z česané příze tkané do tvaru dekorativních vzorů pak uspokojí všechny, kdo si zakládají na dlouhé životnosti a užitnosti svého ložního prádla.

Damašek je ideální pro hotelové provozy

Vybrat si můžete z mnoha druhů damaškového povlečení a dalšího. Ovšem chcete-li tip pro dobrý nákup, pátrejte tam, kde nabízejí i povlečení pro náročné hotelové provozy. Lepší důkaz kvality používaných materiálů byste hledali jen těžko. Hledejte rovněž různé typy vazeb a tisk, vyvedený reaktivními barvami, které se jen tak nezaperou.

Matrace

Životnost damaškového prostěradla prodlouží náležitá péče

Prostěradla kupujte pouze tam, kde vám poradí i s jejich správnou údržbou. Prostěradlo je třeba vyprat už před jeho prvním použitím. Jde o nutný krok, který zabrání nechtěnému přenesení zbytkové barvy z výroby na okolní textilie (matraci, pyžamo apod.) a postará se o jeho hebkost a jemnost. Doporučená teplota bývá obvykle 40 °C. Použijte svůj oblíbený prací prášek, ale vyhněte se aviváži. Ta potlačuje přirozené vlastnosti materiálů, a navíc mohou díky ní textilie rychleji šednout.

Při správné péči vám kvalitní damaškové prostěradlo stejně jako ostatní lůžkoviny vydrží v bezchybném stavu po několik let. Jde o skvělou dlouhodobou investici, kterou oceníte během každé noci. Odměnou za pečlivý výběr vám bude dlouhý a spokojený spánek. A to za trochu té námahy při výběru stojí, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *