pokoj

Jak zařídit dětský pokoj pro alergiky

Alergie je označována za novodobou epidemii a to nejen mezi dospělými, ale i mezi dětmi. Bydlení alergiků je poměrně náročné na čistotu a pravidelnou údržbu, což není v případě dětského pokoje vždy jednoduché. Dobře zvolený nábytek a materiály nám ale mohou tyto nezbytné úkony značně usnadnit.

Nejlepší je nábytek z masivního dřeva

Vhodný nábytek do dětského pokoje určeného pro alergiky je určitě ten z masivu. Přírodní dřevo neobsahuje žádné škodlivé chemické látky, které se časem mohou začít uvolňovat do vzduchu a zhoršovat prostředí v místnosti, jak se to často děje u použitých lepidel v nábytku z dřevotřísky. Nábytek z masivu také umožňuje uskladněným věcem dýchat a brání tak množení roztočů a dalších škodlivých patogenů. A nesmíme opomenout ani jeho snadnou údržbu – stačí ho jemně omýt nebo otřít suchou utěrkou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zbavte se textilií

Pro dítě s alergií je pokojíček zarovnaný textiliemi velmi nevhodný. Usazuje se v nich totiž prach, který pomáhá množení nebezpečných roztočů. Pryč by mělo přijít vše od záclon až po koberec. Látkové kapsáře a další nezbytnosti je pak třeba co nejčastěji (alespoň 2x do měsíce) prát na teplotu 60°C, která roztoče zahubí. Plyšovým hračkám zase 1x za měsíc prospěje noční pobyt v mrazáku, který nežádoucí mikroorganismy vyhubí.

Vsaďte na kvalitní postel

Noční spánek je největším strašákem pro děti s alergií. Blízkost nezbytných textilií a roztočů v nich může způsobovat dušnost a noční buzení. Důraz kladený na výběr vhodné postele je proto rozhodně na místě. Dětské postele a postýlky z masivu odvedou službu zdaleka nejlepší. Oceňované vlastnosti přírodního dřeva je ale třeba skloubit s kvalitními matracemi s anti-alergenní úpravou a častým praním lůžkovin. Pomoci mohou i speciální spreje proti roztočům, které udrží nevítané návštěvníky v bezpečných mezích.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *