Cukroví, které vám doma zlepší náladu

Datle

Díky nim se budete cítit energičtěji a zlepší se váš zdravotní stav. Přesvědčte se sami, jak jsou datle pro vás dobré, a vyzkoušejte naše chutné a zdravé cukroví z datlí, které si můžete rychle připravit. Datle, které pocházejí z datlovníků, jsou velmi sladké a obvykle se konzumují sušené. Jsou lehce stravitelné, velmi zdravé a jejich sladkou chuť lze použít místo běžného cukru. Ale v držení diety vám nepomohou…

Dodávají tělu rychlou energii

Nejsou to však jen prázdné kalorie –mají vysokou energetickou hodnotu! Datle jsou opravdu zdravé, protože mají spoustu vitamínů, minerálů, vlákniny a dalších prospěšných věcí pro vaše tělo. Pomáhají udržovat celé vaše tělo zdravé. Pomáhají lépe pracovat vašemu žaludku, zlepšují paměť a soustředění, mohou pomoci s nízkým obsahem železa, nižším cholesterolem a vysokým krevním tlakem a mohou pomoci při problémech s dýcháním. Mohou vám však také dodat energii, abyste mohli pokračovat v práci celý den.

Můžete si je koupit v obchodě, zejména v období Vánoc

Datle využijete na přípravu sladkých i slaných pokrmů. Chutnají s jogurtem, tvarohem, koláči, muffiny a domácím müsli. Používají se také v raw receptech, aby ingredience držely pohromadě a dodaly sladkost. Během Vánoc je lidé často dávají do mísy na stůl nebo z nich dělají lahodné a zdravé cukroví.

Jak na chutné cukroví s datlemi?

Nepečené vánoční cukroví ze sušených datlí se vám bude hodit, je rychlé a zvládne ho snadno i ten, kdo není zběhlý v kuchyni. Také můžete cukroví zakrýt různými věcmi, abyste pokaždé změnili, jak vypadá a chutná.

Nachystejte si:

  •       150 g sušených datlí
  •       120 g strouhaného kokosu
  •       45 g kakaa
  •       Kokosový olej
Kokosový olej
Foto: Pixabay

Sušené datle dáme do mísy, zalijeme teplou vodou a necháme chvíli odležet. Po hodině slijeme vodu z datlí a smícháme je s kokosem a kakaem, až vznikne lepivá a jemná směs. Pro snadnější mixování můžete do mixéru přidat trochu rozpuštěného kokosového oleje. Ze směsi vytvořte malé kulaté kuličky a obalte je strouhaným kokosem, čokoládou, ořechy nebo semínky. Můžete si bez omezení vytvořit a užívat si cokoli chcete.

Zdroje info: irecepty.cz, dancahajkova.com

Náhledové foto: