Co se vyplatí udělat před praním záclon, aby byly sněhobílé

Záclony

Dnes vám přinášíme trik, který zefektivní praní záclon ve vaší domácnosti. Ukážeme vám totiž, co musíte udělat před tím, než je dáte do pračky. Pokud postup dodržíte, dočkáte se opravdu sněhobílých záclon. Jak na to?

Před praním se o záclony postarejte

Většina domácností pořád ještě má v interiérech záclony. Na tyto kusy ozdobné látky však přirozené sedá prach a další nečistoty. Časem tak žloutnou či šednou. Tak či tak je jejich sněhobílá podoba ta tam. Jak tedy docílit toho, aby po vyprání byly opět krásně čistě bílé? Ne každé praní tento problém vyřeší, jelikož špína je někdy v záclonách velmi odolná. Proto vyzkoušejte následující trik, který samotnému praní záclon předchází.

Co budete potřebovat

Na tuto proceduru, která vás zbaví nažloutlé nebo našedlé barvy vašich záclon, budete potřebovat pouhé tři věci. Jde o sůl, ocet a teplou vodu. Není to tedy nic náročného a ani nic nešetrného k záclonám. Pokud vás zajímá množství těchto přísad, pak je to 6 polévkových lžic soli, 2 polévkové lžíce octa. No a jak postupovat? Není to nic složitého, celý proces předchází praní záclon.

Záclony

Foto: Pixabay

Jak postupovat

Až tedy budete chtít prát vaše záclony, ještě před jejich uložením do pračky si nachystejte teplou vodu, kterou nalejete do lavoru či do umyvadla. Do této tekutiny nasypte přichystanou sůl a nechte ji rozpustit. Právě do takto připraveného roztoku pak uložte záclony, které se chystáte prát. Nechejte je zde ležet asi 5 či 7 minut, aby roztok na nečistoty působil. Potom vodu vylejte a nahraďte ji novou, čistou vodou. Do této vody přidáte 2 lžíce octu a opět necháte záclony v této lázni po dobu asi 10 minut. Potom již stačí jen oprat záclony tak, jak jste zvyklí a vysušit. Sůl by měla odstranit zažloutlou barvu a zjemnit látku i vodu. Ocet zase zabíjí bakterie a rozzáří bílou.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.