Jak doma využít aloe vera

01_aloevera

Aloe vera je coby okrasná rostlina oblíbená v mnoha českých domácnostech. Stejně tak se obsahem složek z tohoto sukulentu chlubí nejeden kosmetický nebo dokonce lékárenský produkt. Napadlo vás ale obě tyto části spojit a místo cesty do drogerie využít k přípravě užitečných produktů rostliny aloe, které vám rostou doma v obýváku? Co všechno lze z aloe vera doma připravit a jak?

Aloe vera

Aloe vera a její pozitivní účinky znali lidé již ve starověku. Vnitřní části rostliny obsahují okolo dvou stovek různých chemických látek, z nichž mnohé mají velmi zajímavé vlastnosti. Aloe vera, kromě toho, že roste ve volné v oblastech s vysokými teplotami přírodě prakticky po celém světě, se také cíleně pěstuje pro kosmetický a farmaceutický průmysl a v domácnostech roste jako okrasná rostlina.

02_aloevera

Foto: Pixabay

První pomoc při drobných poraněních

Drobné rány, či menší popáleniny vzniklé třeba při vaření nebo od slunce, stejně jako opary nebo svědivé kousnutí hmyzem – to jsou typické případy, kdy oceníte léčivé schopnosti aloe vera a její obsah látek s antimikrobiálními účinky. Stačí list rostliny pečlivě omýt a poté podélně rozříznout. List potom člověk přiloží na postižené místo a nechá působit vrstvu gelu, která se rozříznutím obnažila.

Domácí kosmetika i osvěžující nápoj

Aloe vera je využitelná v mnoha kosmetických přípravcích jako jsou masti, mýdla, šampóny a také pleťové masky. Tu domácí lze vyrobit z dužiny rostliny, kterou opatrně vydlabete z nařízlého listu a rozmixujete třeba s pár kapkami citronu.

Příprava domácího drinku z aloe vera je ve skutečnosti výrobě pleťové masky poměrně podobná. I v tomto případě je třeba vydlabat dužinu a rozmixovat jí s citrónem či medem (a v tomto případě samozřejmě také s vodou, šťávou či džusem).

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.