Co pomůže na ruce špinavé od vlašských ořechů?

vlašské ořechy

Sklizeň vlašských ořechů je v plném proudu. Letošní sezona se zadařila a mnoho z nás má na svém ořešáku doslova „ořechové hody“. Nechat ořechy jen tak ladem skladem spadané pod stromem? To by byla obrovská škoda. Jenže jejich sbírání a následné zpracování s sebou přináší nepříjemný problém: špinavé ruce, na kterých se špína drží jako klíště!

Co pomůže na ruce špinavé od ořechů?

Pokud jste někdy sbírali ořechy, následně je loupali a šikovně je zpracovali, pak určitě víte, že kdo si na ruce nenatáhne rukavice, ten se bude potýkat se špínou. Poradíme vám proto, jak se špíny z ořechů zbavit, nebo fleky minimálně zmírnit!vlašské ořechyFoto: Pixabay

Kyselina citronová

Máte doma kyselinu citronovou? Každá správná hospodyňka ji má po ruce. Smíchejte menší množství vody s kyselinou citronovou a vytvořte pastu. Bude mít podobu mazlavé kaše, tak se nelekejte. Pastu poté vtírejte do rukou, klidně i opakovaně. Skvrny od ořechů sice nezmizí hned, ale budou rychleji blednout.

Kysané zelí

Nechystáte se vařit z kysaného zelí? Pokud ano a zrovna máte ruce flekaté od ořechů, šťávu ze zelí nevylévejte. Do šťávy z kysaného zelí si namáčejte ruce, máčet je můžete po dobu až 15 minut a proces několikrát zopakovat. I tahle metoda urychlí vyblednutí fleků, které na rukou zanechaly ořechy.

Ocet

Snad v žádné domácnosti ocet nesmí chybět. V tomto případě je úplně jedno, jestli použijete ocet jablečný, vinný, lihový nebo nějaký jiný. Nalijte si trochu octu do ruce a promněte jej v rukou. Proces opakujte, případně můžete ocet trochu naředit s vodou.

Citron

Na ruce špinavé od ořechů pomůže mimo jiné také citron. Nejedna hospodyňka na něho spoléhá při úklidu domácnosti – například se s jeho pomocí zbavuje vodního kamene. Rozkrojte citron a šťávu z jedné poloviny si vymačkejte do rukou, následně promněte v dlaních. Také můžete vzít polovinu citronu a s ní po dlaních přímo přejíždět.

 

Zdroj: https://www.nasezahrada.com/mate-spinave-ruce-od-orechu-takto-se-lze-zabarveni-zbavit/
Náhledové foto: Pixabay

 

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.