Co je to minimalismus a jak jej využít v bydlení

pokoj

Mezi moderními trendy a životními filozofiemi si stále větší pozornost a popularitu získává tzv. minimalismus. Ten se netýká čistě jen bydlení, právě do podoby vašeho domova se ale může propsat více než významně. Co tedy ten minimalismus vlastně je a není na čase se s ním seznámit trochu blížeji?

Hit jménem minimalismus

Minimalistické bydlení nám svým způsobem nastavuje zrcadlo. Jedná se totiž o životní styl založený na snaze vlastnit co nejméně věcí. Nejedná se přitom v žádném případě o snahu o nějakou askezi, jde o to vlastnit jen to, co opravdu používáme.

Potřebujete v domácnosti skutečně tolik věcí? Kdy naposledy jste některé z těchto věcí skutečně potřebovali? Na tyto otázky si budete muset odpovědět samozřejmě sami. Právě ony odpovědi vám ale pomohou pochopit podstatu minimalismu. Bydlení a podoba prostoru, který vás denně obklopuje, může být potom výsledkem těchto úvah.

minimalismus

Foto: Pixabay

Životní styl pro moderní dobu

Není ani tak důležité mít uklizeno. Jde spíše o to umět si odepřít věci, které jste už dlouho nevyužili. Udělat jednou pro vždy ráznou změnu a nepotřebných věcí se zbavit. Například nemít tolik knih, které jste už dávno přečetli, a které mohou navíc posloužit těm, kteří by si je rádi přečetli.

Lyže, které stojí většinu roku opřené v koutě vaší předsíně, zabírají také spoustu místa. Zvolte namísto toho raději půjčovnu lyží. Lyžovat se přece dá jen v době, kdy napadne sníh. Není potřeba mít lyže narvané celý rok někde, kde jen zabírají místo.

Obklopit se jen několika málo věcmi, které máte opravdu rádi a těmi, které často využíváte. To je jasná cesta k minimalistickému bydlení. Minimum věcí, kterými se obklopíte, to je pro vás výhra jackpotu. Nejde o to být radikální jako někteří vyznavači minimalismu, kteří vlastní jen několik  málo věcí, ale rozumné dodržování minimalistických přístupů má mnoho co nabídnout.

Zdroje informací: https://www.ceskestavby.cz/clanky/minimalismus-v-bydleni-predstavuje-cestu-k-trvalemu-poradku-27718.html

https://living.iprima.cz/bydleni/co-je-minimalismus

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.