Co je digitální kopie klíčů a proč se vyplatí ji mít?

klíče

Ztráta klíčů znamená vždy velkou nepříjemnost. Velmi byla (resp. stále je) pak spojená s hledáním náhradních klíčů, podle kterých by šla vyhotovit kopie. Pokud k dispozici nebyly, bylo třeba měnit zámek. Nemluvě o tom, že bez náhradního klíče bylo často nutné se do bytu nebo auta prakticky vloupat a poničit přitom třeba celé dveře. Tyto problémy mají naštěstí dnes již elegantnější řešení. Jmenuje se „digitální kopie klíčů“.

Digitalizace klíčů

 Při ztrátě klíčů dnes nemusíte hned zoufat. I když máte ztrátu klíčů v minulosti spojenou s nepříjemným vypětím či nemalou finanční újmou, je dnes možné vaši ztrátu řešit jinak. Výměna celého zámku či manipulace s dveřmi u auta se vás už týkat nemusí. Váš klíč si totiž můžete nechat takzvaně digitalizovat. Jinými slovy, vaše drahocenné klíče si můžete nechat naskenovat.

Podle tohoto skenu je potom možné nechat vyrobit kopii. Objednat můžete tuto kopii klíčů z digitálního vzoru i na dálku a stačí se pro ně potom jen stavit v příslušné výrobně klíčů. Zdlouhavé čekání a vyřizování je zkrátka věcí minulosti. Ušetří to vaše nervy i váš drahocenný čas.

klíče

Foto: Pixabay

Vlastnosti digitalizace

Digitalizovat si můžete nechat obyčejné, ale i bezpečnostní klíče. V případě vaší ztráty vám na počkání vystaví ihned nový klíč, aniž byste museli dlouho čekat na nový. Digitální kopii nosíte přitom v zabezpečené aplikaci ve svém mobilním telefonu. Riziko zneužití je v tomto případě minimalizováno kvalitním zabezpečením (vyzvednutí zhotoveného klíče si lze např. podmínit kontrolou otisku prstu).

Právě riziko zneužití je nicméně relevantním argumentem proti využívání této služby, speciálně např. při zasílání kopie poštou si lze představit „hackerské“ nabourání aplikace a zneužití. Je tak na každém z nás, zda mu bude tato možnost vyhovovat či nikoliv.

Zdroje informací: https://www.chatar-chalupar.cz/netrapte-se-ztracenymi-klici-ulozte-si-jejich-digitalni-kopii/

 https://www.klicovecentrum.cz/mykeys-safe-pojistete-sve-klice-proti-ztrate/

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.