Co dělat s pivem? Vylít si ho na hlavu

pivo

Pivo je český národní nápoj a v jeho konzumaci jsme v Evropě i ve světě přeborníky. Ale ať již je to dobře nebo špatně, o dalším možném využití piva už příliš informací nemáme. A přitom platí, že pivo dokáže být užitečné i jinde než v orosené sklenici na zahrádce oblíbené restaurace. Co třeba v koupelně?

Pivo je lék

Pivo je skvělý zdroj minerálních látek, a ve skutečnosti tak není příliš velkým překvapením, že své uplatnění najde i v oblasti kadeřnictví. Pivo je věky prověřený lék na celou řadu neduhů, a může být velkým pomocníkem i při obnově hustoty vašich vlasů.

Vlasy se mnohdy lámou a výsledkem jsou vysušené polámané vlasy, které jsou bohužel i odrazem naší vitality. Běžné šampony ani kosmetické přípravky nepomáhají a my se často ptáme, co s tím.

pivo

Foto: Pixabay

Recept na pivní šampón

Naštěstí je tu léty prověřený recept, který budou dobře znát ti, kteří rádi dávají na staré dobré babské rady. K zabránění lámavosti vlasů postačí jen malé množství piva, asi tak 1dcl, v kombinaci s jedním žloutkem z vajíčka, nejlépe domácího. Obě ingredience je důležité důkladně rozšlehat vidličkou tak, aby byl originální přípravek na vlasy dostatečně napěněný.

Nanášet je třeba pivní šampón od konečků vlasů ke kořínkům. Hlavu po důkladném vmasírování šampónu do vlasů i do kůže překryjte větším kusem igelitového sáčku a nechte přípravek působit zhruba kolem dvaceti minut. Tato vlasová kůra pomůže nejen lámavým vlasům, ale celkově dodá vlasům svěží a vitální vzhled. Místo žloutku je možné použít i med. Vlasy budou navíc díky tomuto šampónu dobře chráněny před dalším možným poškozením.

Zdroj informací: https://www.ireceptar.cz/zdravi/vlasy-pivo-30000504.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.