Co dělat, pokud omylem vyperete papírový kapesník

papírový kapesník

Údajně platí, že nehoda není náhoda. V životě se přesto omyly běžně stávají. Některé již napravit nelze. My si však uvedeme jeden z těch, který zachránit lze. Na pozoru by se měly mít v tuto chvíli hlavně pradlenky, které často perou znečištěné prádlo. Vysypat kapsy, vyklepat oblečení a zapnout prádlo v pračce. Zcela běžný postup, který má každá dobrá hospodyňka doma dobře zaběhnutý. Ale co když dojde k chybě? Zapomenutý papírový kapesník v kapse u kalhot naštěstí nemusí být až taková věda. Víme, co s tím.

Jak předejít další pohromě

Pokud vám papírový kapesník ulpí zrovna na černém prádle, není to důvod k zoufání. Prádlo jednoduše oberte od největších nečistot. Spolu s tím pak vyčistěte i buben vaší pračky. Nejvíce potrhaných kousků papírového kapesníčku zůstává v místech, kde se nachází těsnící guma. Vezměte proto vlhký savý hadřík a záhyby v pračce vyčistěte. Vytřít takto můžete i celý buben pračky, jen dejte pozor, abyste neměli pračku pod proudem. Nakonec vyčistěte ještě filtr. Mohlo by se při dalším praní snadno stát, že žmolky z pracího cyklu se budou odtud vracet zpět.

žmolky

Foto: Pixabay

Zapojte sušičku

Prádlo vyperte znovu a alespoň dvakrát ho nechte po sobě vymáchat. Na máchání si dejte opravdu záležet. Se sušičkou toho dokážete opravdu hodně, je možné, že vaše prádlo zbaví žmolků docela. Po dosušení prádla je však nutné, jednotlivé kousky ještě zkontrolovat. Prádlo, které jste z pračky vyjmuli, ještě důkladně vyklepejte. Pokud vám na některých místech kousky potrhaného kapesníku zůstaly, vezměte si na pomoc k ruce váleček na žmolky, který seženete běžně v jakémkoliv hobby obchodě.  Pokud ho doma nemáte, postačí vám bohatě i kus izolepy na odstranění chlupů a drobných nečistot.

Po ošetření prádla 

Poté, co projde vaše prádlo péčí se znovu ujistěte, že jste dostatečně vyčistili i filtr od sušičky. Ten by měl na další várku prádla zůstat čistý. Prádlo před praním už od teď více kontrolujte. Pokud se chcete vyhnout dalšímu maléru, kupujte raději jen čtyřvrstvé kapesníky, ty, které jsou při praní více odolné. Jen tak se vám v kapse nepotrhají.

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/domacnost/co-delat-s-vypranym-papirovym-kapesnikem-na-obleceni/

https://hobby.magazinplus.cz/ostatni/958-papirova-pohroma-aneb-co-delat-kdyz-s-pradlem-vyperete-i-papirovy-kapesnik.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.