Co dělat doma, když se nudím a venku je mráz

Co dělat doma, když se nudím a venku je mráz. Pokud venku sněží a mrzne a vám se nechce ven, nevadí. I doma se dá dělat spousta věcí, které poté můžete v domácnosti využít. V zimním období můžete dělat spoustu aktivit, na které nemáte přes léto čas, protože ho strávíte celé venku.

Přijdou si na své i ti, kteří nejsou manuálně zruční

Snadno a rychle si vytvoříte jeden z našich zimních projektů. Zabavíte se, do práce můžete zapojit i děti a dopoledne vám uteče jako voda. Jejich výroba je zábavná a některé můžete využít i po mnoho let. Jsou to jednoduché věci, takže se nemusíte bát, že by se vám něco nepovedlo.

Využít můžete předměty a pomůcky, které se vám povalují doma, nebo je seženete v papírnictví či v obchodě s řemesly. Pokud budete nakupovat ve velkém, vyplatí se navštívit velký eshop s tímto zbožím, kde seženete všechno na jednom místě a ještě vám ho dovezou.

Co můžete dělat

Děti vytvoří výrobek, který mohou někomu věnovat nebo si ho nechat na památku na společné tvoření. Navíc je dostanete od počítače nebo televize, kde tráví většinu času. Udělejte si kávu nebo čaj, posaďte se ke stolu a můžete začít.

Pečení

Foto: Pixabay

Klidně i pečte

Můžete upéct koláčky nebo perníčky, nebo si vytvořit náramek či náhrdelník

Zajímavým nápadem je využití starých pánských košil, které použijete na dřevěné korálky a vytvoříte tak zajímavý šperk, korálky poté můžete navléct na koženou šňůrku. Kousky látky můžete na korálky nalepit pomocí lepidla a nezapomeňte mezi každým korálkem udělat uzlík, kdyby se náhrdelník roztrhl, ať nehledáte korálky po celém bytě.

Vytvořit můžete také vlastní rodokmen podle fotek vaší rodiny. Budou vám stačit fotografie, větší rám a také akvarelový papír, na který nakreslíte strom podle vlastní fantazie. Strom malujte akvarelovými barvami. Poté stačí jen na větvičky pomocí špendlíku přidělat fotografie. Na internetu najdete nespočet domácích aktivit, abyste se zabavili na celou dlouhou zimu.

Zdroj: https://www.denik.cz/z_domova/rodokmen-sestavit-matrika-genealogie.html, https://www.koralek-obchod.cz/blog/blogove-clanky/jak-se-starat-o-koralky-a-sperky-aby-dlouho-vydrzely-i-navleky-a-komponenty

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.