nasdum.eu_remeslnici_Ekomplex_nahledovy

Co byste měli vědět o penetraci před tím, než se pustíte do malování?

Odborníci doporučují malovat co tři až čtyři roky. Nový nátěr je hygieničtější a navíc vypadá mnohem lépe než zašedlé stěny. Pokud se v brzké době na malování chystáte, zvažte aplikaci penetračního nátěru, který sjednotí savost zdiva a minimalizuje riziko vzniku fleků, odlupování barvy či dokonce toho, že barva nebude vypadat jinak, než jste si původně představovali. Na téma penetrace nám poskytli cenné rady zkušení natěrači a malíři Olomouc z řemeslnického cechu EKOMPLEX.

Vyznejte se v penetraci aneb základní dělení

Univerzální penetrace – používá se k nátěru dosud nenatřených povrchů.

Silikonová penetrace – je určena pro savé podklady, jako je zdivo. Mimo to se používá i na střešní krytinu. Odborníci ji doporučují před aplikací silikonových nátěrů.

Silkátová penetrace – chystáte-li se malovat silkátovými barvami, sáhněte po silkátové penetraci, která zvýší přilnavost nátěru.

Fungicidní penetrace – tento typ penetračního nátěru se používá na povrchy napadené plísněmi a ve vlhčích interiérech, kde se vznik plísní očekává.

Hloubková penetrace – v hloubkové penetraci jsou obsaženy mikroskopické částečky pojiva, které pronikají hluboko do porézního povrchu. Výsledkem je kvalitně zpevněný podklad, ze kterého neprostupují skvrny. Řemeslníci z pobočky sádrokartony Olomouc používají právě tento typ penetrace.

nasdum.eu_remeslnici_Ekomplex_01

Zdroj obrázku: nateraci-maliri.eu

Když penetraci podceníte…

Stále váháte a nechce se vám aplikovat další nátěr „navíc“? Malíři a natěrači Olomouc upozorňují, že pokud penetraci vynecháte, pravděpodobně se budete potýkat s loupající se malbou, skvrnami (především u tmavších odstínů a červených odstínů), nabalováním původní barvy na váleček a s vyšší spotřebou barvy. Malování bez penetrace nemívá příliš hladký průběh a nakonec zabere ještě více času. Penetračním nátěrem si ušetříte spoustu nepříjemností, čas i peníze!

Zdroj náhledového obrázku: nateraci-maliri.eu

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *